Spojené státy jsou světovým sponzorem nacismu, Ukrajina je jejich teroristický projekt a EU dovolí glorifikaci nacistických bestií

MOSKVA – 20. 8. 2022 | Dnes se v Moskevské oblasti, v parku Patriot poblíž Moskvy, konal první ročník Antifašistické konference, kdy v Ruské federaci je německý nacismus považován za radikální rasistický fašismus.

Nácek J. R. Biden hajluje – repro: reitbart.com

Konference se koná na pozadí Speciální operace zaměřené na denacifikaci a demilitarizaci ukrajinského režimu a osvobození rusky mluvících na území Ukrajiny, vůči kterým vede kyjevský nacistický režim od majdanského puče genocidní teroristické akce, kdy oficiální orgány mluví o „vyhubení Moskalů“.

V rámci konference byly Spojené státy (SS) uznány za světového podporovatele nacismu s tím, že dnešní nacistický režim na Ukrajině je projektem Washingtonu. Návrhy z EU nesou punc nacismu. Banderovská ideologie je dnes na Ukrajině oficiální. Ukrajina páchá genocidu za podpory nacistických sponzorů z Bruselu a Washingtonu. Tolik přehledně o výsledcích konference.

Boj s nacisty musí být komplexní a nekompromisní

Ruský ministr obrany Sergej Kužugetovič Šojgu na antifašistické konferenci prohlásil, že boj proti jakémukoli projevu nacismu musí být nekompromisní a komplexní. “Pokusy rehabilitovat a šířit nacismus, glorifikovat nacistické zločince a jejich spolupachatele jsou nelegitimní a nemorální povahy. Jsou rouhačské ve vztahu k památce těch, kteří osvobodili svět od tohoto zjevného a zákonem ustanoveného zla. Proto boj proti jakémukoli projevu nacismu musí být nekompromisní a komplexní,“ řekl ruský ministr obrany.

Sergej Kužugetovič Šojgu – reprodukovaná fotografie: ria.ru

Vyjádřil přesvědčení, že Mezinárodní antifašistický kongres bude důležitým krokem ke sjednocení úsilí různých zemí při likvidaci této radikální ideologie. Podle něj dnešní fórum spojilo politiky, státníky a veřejné osobnosti, odborníky, historiky, politology, představitele kultury a mediální komunity – ty, kteří si váží minulosti a aktivně budují velkou budoucnost Ruska. “Chci poděkovat všem, zejména veteránům a našim zahraničním hostům, za účast na akci,” řekl Sergej Kužugetovič.

Šojgu označil zákon o pokutě za srovnávání SSSR a nacistického Německa za relevantní

Přijetí zákona o odpovědnosti za identifikaci role Sovětského svazu a nacistického Německa ve druhé světové válce je relevantní a aktuální, řekl ruský ministr obrany Sergej Kužugetovič Šojgu. “Legislativa Ruské federace se zdokonaluje v boji proti falšování historie. Považujeme za správné přijetí federálního zákona, který stanoví administrativní odpovědnost za veřejné označení role SSSR a nacistického Německa ve druhé světové válce,” uvedl v sobotu na plenárním zasedání Prvního mezinárodního antifašistického kongresu.

Osvobození světa od německého nacismu – reproduková fotografie: © RIA Novosti / Vladimir Grebněv

Dále pak poznamenal, že ruské ministerstvo obrany provádí mnohostrannou práci v boji proti falšování historických faktů: “Velkou pozornost věnujeme vojensko-vlastenecké výchově mládeže. Snažíme se vštěpovat mladé generaci úctu k historii naší rodné země, její mnohonárodnostní kultuře a tradicím, posilujeme jednotu armády a lidu,” dodal ministr.

Nezávislá Ukrajina nikdy suverénní nebyla

Připomněl, že rozhodnutím prezidenta Ruské federace vznikl při ministerstvu obrany Fond na podporu vojensko-vlastenecké kinematografie, který přispěje k utváření představ o historické minulosti a odstraňování historických křivd formou filmů. V souvislosti se zveřejněním odtajněných dokumentů z archivu Ministerstva obrany poznamenal, že letos vyšel výběr na témata “Zločiny ukrajinských nacionalistů”, “Osvobození Mariupolu” a “Bitva o Dněpr”. K tomu ještě dodal, že celkem v posledních letech ministerstvo obrany odtajnilo a umístilo na svůj oficiální web 17 a půl milionu listů archivních dokumentů.

V Rusku nedovolí rehabilitaci nacismu

Místopředseda Státní dumy Irina Anatoljevna Jarovaja na První antifašistické konferenci oznámila, že bude pracovat na zákonu, který má zabránit rehabilitaci nacismu: “Ve velmi blízké budoucnosti začnu pracovat a navrhnu parlamentu, aby zorganizoval vypracování a přijetí našeho ruského zákona o prevenci rehabilitaci nacismu,” řekla a dodala, že tak učiní ještě dnes.

Irina Anatoljevna Jarovaja – reprodukovaná fotografie TASS

Poznamenala, že je již nyní nutné přijmout zákon, který by umožnil na úrovni národní legislativy fakticky poskytnout doktrínu nepřijetí nacismu.

Mnoho obyvatel Ukrajiny nepřijalo kyjevskou nacistickou rusofobii

Mnoho obyvatel Ukrajiny nepřijalo politiku kyjevských úřadů zaměřenou na rehabilitaci nacismu, podněcující nenávist ke všemu spojenému s Ruskem, řekl ruský ministr obrany Sergej Kužugetovič Šojgu.

“Zvláštní jsou debaty o neonacismu na Ukrajině. Kyjev se otevřeně prohlásil za dědice a nástupce krvavých ukrajinských nacionalistů. Nejvyšší rada vyhlásila OUN – UPA bojovníky za národní nezávislost. Po rozpadu Sovětského svazu Washington udělal vše pro to, aby z Ukrajiny vytvořili antipoda Ruska. Podporovali prosazování legislativy zakazující ruský jazyk, ruská média, ruskou kulturu – vše, co souvisí s naší zemí,“ řekl mistr.

Zdůraznil, že mnoho lidí na Ukrajině takovou politiku nepřijalo. Včetně obyvatel Donbasu, kteří vládnoucímu režimu nedopřáli jeho nacistické aspirace. Tak pak proti nim byla zahájena krutá represivní operace.

Ukrajinská válka na Donbase nese všechny znaky nacistické genocidy. Ukrajinský nacistický režim na Donbase vraždí již po dobu osmi let civilisty, ženy, děti a starce, ostřeluje školy a nemocnice. Připomeňme, že OUN – UPA je v Ruské federaci uznána jako extremistická organizace a je zakázána.

Nacistický režim vraždami zajatců chce maskovat odporné zločiny proti lidskosti

Raketový útok spáchaný ukrajinskou armádou na vazební zařízení v Jelenovce se zajatými vojáky teroristického praporu Azov (extremistická organizace v Rusku zakázána) je pokusem skrýt pravdu o zločinech spáchaných militanty, řekl ruský ministr obrany.

Následky ostřelování v Jelenovce – reprodukovaná fotografie: strana.today

„Ukrajinské úřady odsoudily Azovce, kteří se vzdali do zajetí, k smrti. Proto byl na zajateckou kolonii v Jelenovce v noci proveden raketový úder americkým raketometem,“ uvedl Šojgu a dodal, že zajatci odhalují zločiny na civilistech spáchané se souhlasem Kyjeva.

Globální občanská válka

Podle ruského ministra obrany radikální nacionalismus, který zasel právě prapor Azov, se stal oficiální linií a ideologií celé banderovské Ukrajiny: “Ruští vojáci dnes nacházejí na opuštěných pozicích ozbrojených sil Ukrajiny velké množství extremistické literatury,“ dodal Šojgu s tím, že ta je vystavena na expozici v rámci konference.

Dále připomeňme, že již dříve Nejvyšší soud Ruské federace uznal prapor Azov za teroristickou organizaci a zakázal jej. Rozhodnutí bylo vykonáno okamžitě, bez čekání na nabytí právní moci. Tak rozhodl soud. Příslušníci praporu tak mohou být ode dne oznámení rozhodnutí trestně odpovědní podle „teroristických“ článků trestního zákoníku Ruské federace.

Nacistické projevy přímo ze zemí EU

Myšlenka zakázat všem Rusům vstup do EU odráží projevy nacistické politiky jednotlivých zemí, řekl ministr obrany Sergej Kužugetovič Šojgu s tím, že dnes jsme svědky dalšího živého projevu nacistické politiky, kdy tato je aktivně propagována z evropských tribun.

Glorifikovaní nacističtí příslušníci SS v Estonsku

Podle ruského ministra je myšlenka zakázat všem Rurským občanům vstup do zemí EU projeven nacistické a rusofobní ideologie. Jednotlivé země, zejména pobaltské státy, podle ministra stále více ignorují základní principy světového řádu, právní a politická hodnocení Norimberského tribunálu.

“V Estonsku a Lotyšsku se pochody legionářů SS staly tradiční, válečným zločincům se tam staví pomníky a obelisky. V ulicích litevských měst jsou otevřeně slyšet nacistická hesla a výzvy,” řekl na konferenci Sergej Kužugetovič.

Dále pak citoval bulharského komunistu Georgie Dimitrova Michajlova, který fašismus nazval bestiálním šovinismem, středověkým barbarstvím a bezuzdnou agresí vůči jiným národům a zemím: „Ve 30. letech minulého století vznikly fašistické diktátorské režimy ve Španělsku, Portugalsku, Rumunsku, Chorvatsku a některých dalších státech. Německý nacismus se stal jeho nejradikálnější a nejagresivnější formou,” dodal šéf resortu ruské obrany.

Dále se ruský ministr ve svém projevu zaměřil na tezi, že se němečtí národní socialisté dostali k moci díky jejich financování mezinárodním kapitálem. “Je zcela zřejmé, že finanční a ekonomická spolupráce mezi anglo-americkými a nacistickými obchodními kruhy byla jedním z hlavních faktorů, které vedly ke druhé světové válce, která stála lidstvo bezprecedentní lidské oběti,” řekl Šojgu, Sergej Kužugetovič.

Připomněl také, že nejbrutálnější byla agrese proti Sovětskému svazu, kdy nacisté mají na rukou ruskou krev 27 milionů mrtvých. Takovou cenu podle ministra žádný stát na světě nezaplatil. Podle něj se taková fakta z historie neradi učí právě Ti, kteří i dnes spoléhají jen na svou sílu a dodnes páchají po světě násilí, kdy tak přímo obvinil Spojené státy (SS) a jejich vazaly, spojence a okupované země, které Washington vede na provázku jako své pejsky.

“Bombardování Jugoslávie, války v Afghánistánu, Iráku a Libyi, pěstování teroristických struktur v Sýrii. Tyto a podobné zločiny mají vždy konkrétní iniciátory a pachatele. Odpovědnost za takové činy a jejich důsledky nese výhradně vedení Spojených států amerických a Severoatlantické aliance,“ uzavřel.

Spojené státy (SS) jsou entitou, která financuje nacismus ve světě

Místopředsedkyně Státní dumy Ruské federace (RF) Irina Anatoljevna Jarovaja přímo označila Spojené státy za subjekt, který financuje nacismus ve světě. Podle ní je režim ve Washingtonu sponzorem nacismu.

Uvedla, že nová forma globálního fašismu spočívá v popření multipolárního světa, kdy Spojené státy jsou subjektem, který financuje nacismus: „Ideologie unipolárního světa a popření multipolárního světa je novou formou globálního fašismu. Dnes jsou Spojené státy entitou, která financuje nacismus ve světě,“ řekla během svého projevu na kongresu poblíž Moskvy.

Dále se místopředsedkyně Stání dumy RF domnívá, že přeměna Ukrajiny v nacistickou zemi je projektem právě Spojených států. Se stejným postojem seznámil veřejnost také předseda krymského parlamentu Vladimir Andrejevič Konstantinov, který označil kyjevský režim za nacistický a Spojené státy za jejich sponzory.

Vladimir Andrejevič Konstantinov – reprodukovaná fotografie: ria.ru

Konstatinov tak komentoval informace, které přinesl deník Politico s odkazem na vysoce postaveného představitele americké administrativy, že Spojené státy připouštějí možnost použití zbraní dodaných do Kyjeva k útokům na Krym a berou to jako sebeobranu.

Lži, dezinformace a propaganda

“Spojené státy to nezakázaly. Otázka není v touze, ale ve schopnostech. Kdyby měli příležitost, rádi by zasáhli zařízení krymské infrastruktury, naše města a vesnice. Stále to dělají na Donbasu. Neboť Krym je jedním z ukrajinských prioritních cílů a jejich američtí kolegové takový terorismus rádi podpoří. Jedinou zárukou proti tomu je naše připravenost čelit teroristickým činům,“ řekl Konstantinov, Vladimir Andrejevič agentuře RIA Novosti.

Jediný způsob, jak problém zásadně vyřešit, je přitom podle jeho názoru ukončením existence kyjevského režimu: “Nikdy jsme nepochybovali o jeho kanibalské teroristické podstatě. Nyní je to zřejmé všem Rusům, všem lidem na planetě, kteří neztratili schopnost rozeznat černé od bílého,” zdůraznil předseda Krymského parlamentu.

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace

Připomeňme si na Západě tajené informace o procesu krymského návratů domů do Ruska. Krym se stal ruským regionem po referendu, které se tam konalo v březnu 2014, ve kterém 96,77 % voličů v Krymské republice a 95,6 % v Sevastopolu hlasovalo pro připojení k Rusku. Ukrajina však stále považuje Krym za své území, které je dočasně okupované. Ruské vedení opakovaně prohlásilo, že obyvatelé Krymu demokraticky, plně v souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN, hlasovali pro znovusjednocení s Ruskem. Podle ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina je otázka Krymu ukončena a uzavřena.