Radek Velička - Disidentův zápisník
92 subscribers
48 photos
23 videos
16 links
www.radek-velicka.cz * Neuznávám politickou korektnost. Politická korektnost je jen další výmysl politické třídy, která se snaží svobodným občanům, přikazovat o čem mohou mluvit, co si mohou myslet a jak. Je to nová totalita.
Download Telegram
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ruský voják, který se vrátil po výměně ze zajetí, vypráví o ukrajinském týrání.
Brutální cenzura

Evropský komisař pro otázky vnitřní trhu Thierry Breton znovu pohrozil zákazem sociální sítě Twitter v EU, pokud nebude dodržovat unijní pravidla o moderování obsahu

„Velmi pozorně sledujeme, co se stane na Twitteru po akvizici Elonem Muskem.
A mohu vás ujistit, že pták bude létat podle evropských pravidel,“ prohlásil Breton.

Eurokomisař připomněl, že se v Texasu setkal s americkým podnikatelem, když ještě uvažoval o koupi sociální sítě.

„Konkrétně jsem mu řekl, jaká kritéria by fungovala pro systémovou platformu. A on odpověděl, že je to pro něj v pořádku,“ řekl eurokomisař.
Britové dojídají po svých domácích mazlíčcích kvůli rostoucím cenám, píše The Independent

V rozhovoru pro noviny to řekl Mark Steed, vedoucí potravinářského programu z Cardiffu. Někteří Britové si podle něj kvůli nízkým platům a vysoké inflaci nemohou dovolit ani nezbytné minimum.

„Jsem šokován tím, že někteří lidé dojídají jídlo po svých domácích mazlíčcích a jiní ohřívají jídlo na svíčkách nebo radiátoru,“ přiznal Steed.

Podle údajů publikace dosáhla inflace ve velké Británii 41letého maxima – ceny potravin a nápojů se za rok zvýšily o 16,4 %. V říjnu, jak napsal Financial Times, se ekonomika státu dostala do recese.
Před odchodem na popraviště?
Elon Musk se zeptal uživatelů Twitteru, zda udělit milost zakladateli WikiLeaks Julianu Assangemu a bývalému zaměstnanci Národní bezpečnostní agentury Edwardu Snowdenovi

„Nevyjadřuji svůj názor, ale slíbil jsem, že udělám průzkum. Měli by Assange a Snowden dostat milost?“ napsal Musk na Twitteru.

K aktuální chvíli hlasovalo 79 % uživatelů pro udělení milosti, 21 % proti.
Time: „Putin nesmí vyhrát, ale Zelenskyj také nesmí vyhrát příliš mnoho“

Západní lídři jsou unaveni vojenským konfliktem a shodují se, že Krym je s největší pravděpodobností pro Ukrajinu ztracen.

Nechtějí však uznat další Putinovy akvizice, protože to povzbudí další „ambiciózní revizionisty, Čínu a Írán,“ píší noviny.

Tak či onak se bude muset Zelenskyj vzdát území, aby o ně Američané mohli smlouvat s Ruskem.
Forwarded from neČT24
❗️🇷🇺Rusko připravuje reakci na zavedení cenového stropu na ruskou ropu ze strany EU, uvedl mluvčí Kremlu Peskov.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇨🇿Jednotky českých žoldáků byly poslány do okolí města Arťomovsk v DLR, kde probíhají tvrdé boje, informují ruské telegramové kanály

🇩🇪🇨🇿Skupina českých a německých žoldáků dorazila do Bachmutu (Arťomovsk – pozn. red) pro posílení ukrajinských jednotek. Píšou o tom ruské zdroje.

📌Včera se objevila informace o tom, že v okolí Arťomovsku byli zlikvidováni gruzínští žoldáci bojující na ukrajinské straně.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
‼️ Advokát Zděnek Koudelka zhodnotil vyvěšení transparentu se zobrazením prezidenta RF mezi vlajky České republiky a Ukrajiny ve vaku na mrtvoly na budově Ministerstva vnitra

💶 „Výroba a instalace plakátů pro účely propagace politických názorů ministrů není součástí zákonné působnosti ministerstev. Placení plakátu Ministerstvem vnitra hodnotím jako zneužití státních peněz a moci. Je to mrhání státních peněz v době, kdy nás vláda obrovsky zadlužuje. Pokud chtěl Rakušan vyjádřit svůj politický postoj, měl výrobu plakátu zaplatit ze svého a vyvěsit si jej na svůj barák,” poznamenal advokát.

🚫 Poukázal na souvislosti z minulosti: „Ministerstvo vnitra porušilo zásadu, že se musí s majetkem státu nakládat hospodárně a že prostředky jakéhokoliv úřadu lze vynaložit jen na jeho zákonnou působnost. Rakušan nás vrátil před rok 1989, kdy z rozpočtu státních orgánů byla placena stranická propaganda… Konečně velkou tradici v tom započali němečtí nacisté, kteří propagandu vnímali jako součást činnosti státních orgánů a měli i Ministerstvo propagandy. Rakušan se těmito praktikami inspiroval.”

Sledujte @neCT24
Kamarádi zmrda Fialy a pětihnusu:

Nejvyšší soud Ukrajiny rozhodl, že symboly divize SS Halič nejsou nacistické.

Již dříve Okresní správní soud v Kyjevě prohlásil za nezákonný závěr Ukrajinského institutu národní paměti, který tvrdil, že symboly SS Halič nepatří nacistům.

Nejvyšší soud nyní toto rozhodnutí zrušil.

▪️Ukrajinští nacionalisté vytvořili v roce 1943 divizi SS Halič.

Vojáci této divize se podíleli na represivních operacích a masakrech civilistů.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
„Nemohl jsem si představit, že stihnu bojovat ve válce.“ Chlapci bylo 11 let, když začala válka na Ukrajině.
Jak žil donecký kluk během války.
Asociace tenisových profesionálů udělila organizátorům britských turnajů pokutu 1 milion dolarů za to, že na nich nedovolili účast Rusům a Bělorusům

ATP také pohrozila vyloučením Lawn Tennis Association, pokud Rusové a Bělorusové nebudou moci hrát na Wimbledonu a dalších britských turnajích v roce 2023, uvedl Daily Mail.
Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Západ a mezinárodní organizace pro lidská práva nemohou nevědět, že ukrajinská armáda ostřeluje obytné oblasti Donbasu.
Forwarded from neČT24
❗️Hrozba jaderné války roste, řekl Putin. Rusko podle něj nepoužije jaderné zbraně jako první. Pokud je nepoužije jako první (Rusko), znamená to, že je nepoužije ani druhý (Západ).

Ruská federace považuje jaderné zbraně pouze za prostředek obrany, zdůraznil Putin.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
😱Sorosova nadace plánuje vytvořit novou mediální síť v Maďarsku a dalších zemích jihovýchodní Evropy.

List Magyar Nemzet píše, že americká mediální společnost Internews, kterou podporuje Sorosova Open Society Foundation a Bidenova administrativa, hledá pro maďarskou pobočku šéfredaktora.

Podle plánu by měl projekt fungovat také v Rumunsku, Polsku, Gruzii, Arménii a na Ukrajině.

☝️Autoři článku se domnívají, že Internews pracuje na vytvoření mezinárodní sítě, která bude kontrolovat propagandu v regionu „pod rouškou nezávislosti“.

⛔️Připomeňme, že maďarský premiér Orbán donutil fond opustit Maďarsko v roce 2018 a označil Sorose za „amerického finančního spekulanta“, který útočí na zemi a chce ji i celou Evropu zaplavit migranty.

Sledujte @neCT24
Babiš: „Pokud má vláda peníze pro Ukrajinu, nemůže říkat, že nemá peníze pro české občany.“