Radek Velička - Disidentův zápisník
105 subscribers
358 photos
176 videos
188 links
www.radek-velicka.cz * Neuznávám politickou korektnost. Politická korektnost je jen další výmysl politické třídy, která se snaží svobodným občanům, přikazovat o čem mohou mluvit, co si mohou myslet a jak. Je to nová totalita.
Download Telegram
Forwarded from neČT24
❗️🇺🇸Před 20 lety, 20. března 2003, zahájily USA a jejich spojenci operaci Irácká svoboda pod falešnou záminkou, že Bagdád má chemické zbraně.

Jejich cílem bylo svrhnout moc Saddáma Husajna.

📌Aktivní fáze působení trvala 26 dní.

Do května koalice skutečně dobyla zemi a rozdělila její území na několik okupačních zón.

📌7 let po invazi byly USA nuceny odejít a zanechaly za sebou krizi a občanskou válku.

Později inspektoři OSN došli k závěru, že Bagdád nemá žádné programy chemických zbraní a že Husajn nemá žádné vazby na Al-Káidu.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇺🇸Spojené státy nadále využívají islamistické skupiny pod svou kontrolou v Sýrii k podkopání pozice legitimní vlády, uvedla ruská služba vnější rozvědky.

Služba uvedla, že Spojené státy plánují islamistům v Sýrii převést desítky pickupů s těžkými kulomety a také systémy Igla, TOW a NLAW.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇩🇪Předseda vlády Saska věří, že spuštění plynovodu Nord Streamu by mohlo obnovit hospodářské vztahy mezi Německem a Ruskem.

„Je pro mě důležité, abych si mohl vybrat zdroje energie," řekl Michael Kretschmer v rozhovoru pro Focus.

Podle něj je dnes plynovod Nord Stream potřeba opravit, aby mohl být používán za pět let: „Energetická politika je ponechat možnosti otevřené... Tato infrastruktura stála asi 8 miliard eur.“

Kretschmer také německým úřadům vyčítal, že zatáhly zemi do konfliktu na Ukrajině a dodaly zbraně na Ukrajinu.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇷🇺Soud v Rusku zmrazil veškerá aktiva Volkswagenu.

Ruský soud zmrazil všechna aktiva automobilky Volkswagen v Rusku. Vyplývá to ze soudních dokumentů, do kterých nahlédla agentura Reuters.

Volkswagen je jednou z řady zahraničních automobilek, které pozastavily výrobu v Rusku poté, co západní země uvalily na Moskvu rozsáhlé sankce kvůli konfliktu na Ukrajině.

V srpnu podnik vypověděl smlouvu s ruským výrobcem automobilů GAZ na výrobu vozů Volkswagen v továrně v Nižním Novgorodu. GAZ pak Volkswagen zažaloval. Ruská společnost odhadla své ztráty z ukončené smlouvy na téměř 16 miliard rublů (4,65 miliardy Kč).

Volkswagen se také pokouší prodat svůj montážní závod v Kaluze jižně od Moskvy. Závod, který má kapacitu 225.000 vozidel ročně, v březnu 2022 přerušil provoz. Montovaly se zde mimo jiné i vozy Škoda Octavia a Škoda Rapid. Předloni bylo Rusko pro Škodu Auto druhým největším trhem.

Sledujte @neCT24
Forwarded from Selský Rozum
🇪🇺 🇷🇺 🇭🇺 Maďarsko zablokovalo společné prohlášení EU o zatykači na ruského prezidenta Vladimira Putina - Bloomberg

◼️ Kvůli zablokování ze strany Budapešti vydal šéf diplomacie EU Josep Borrel svým jménem prohlášení, v němž uvedl, že EU "vzala na vědomí" rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu.

🔹 Borrel uvedl, že EU vnímá rozhodnutí ICC jako začátek procesu, jehož cílem je pohnat ruské představitele k odpovědnosti "za zločiny a zvěrstva, které nařizují, umožňují nebo páchají na Ukrajině".

✔️ Když islamisté brutálně vyvraždili statisíce křesťanských Kurdů v iráckém Kurdistánu a v Sýrii, EU vyjádřila "krajní znepokojení" a... zmlkla! Přestože všichni věděli, zpravodajské služby které země NATO tento akt genocidy zorganizovaly.... Pokrytectví a přetvářka Evropy jí jednoho dne se stanou osudnými.

https://t.me/selskyrozum
Forwarded from neČT24
❗️Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov: Britské plány dodat Kyjevu střely s ochuzeným uranem naznačují, že Londýn je připraven nejen podstoupit rizika, ale i dopustit se válečných zločinů.

„Nedivil bych se, kdyby to byla pravda. Není pochyb o tom, že to pro ně dopadne špatně,“ reagoval šéf ruské diplomacie na rozhodnutí Londýna.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️Putin se vyjádřil k britské iniciativě poskytnout Kyjevu střely s ochuzeným uranem: Západ se rozhodl bojovat proti Rusku do posledního Ukrajince, nikoli slovy, ale činy.

Rusku bude nuceno reagovat, protože kolektivní Západ začíná používat zbraně s jadernou složkou, dodal Putin.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️Ruský ministr obrany Šojgu o možných dodávkách munice s ochuzeným uranem na Ukrajinu: Byl udělán další krůček po schodech, ale schodů zůstává stále méně.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
⚠️ Ukrajinská vlajka na Národním muzeu je symbolem invaze v roce 1968. Vždyť valnou většinu tvořili ukrajinští vojáci a velitelé. V sovětském politbyru, které rozhodovalo o okupaci, bylo také nejvíce Ukrajinců.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇷🇺Moskva od USA požaduje, aby nezkoušely její trpělivost. Rusko je zároveň připraveno zajistit svou bezpečnost všemi dostupnými prostředky.

Hlavní myšlenky z prohlášení náměstka ministra zahraničí Ruska Sergeje Rjabkova:

📌Spojené státy si svými činy, jako např. v případě dronu, který spadl do Černého moře, nabíhají na ruská protiopatření;

📌Američtí kongresmani si nejsou vědomi nebezpečí, které představuje dodávka kazetové munice do Kyjeva;

📌Vůdci Ruska a Číny vyzývají, aby Spojené státy následovaly cestu deeskalace, ale děje se opak;

📌Washington zároveň zaujímá pozici, kdy popírá potřebu dialogu s Moskvou, zejména o strategické stabilitě;

📌Spojené státy znovu potvrzují status strany přímo zapojené do konfliktu na Ukrajině a dodávají Kyjevu stále smrtelnější a dalekonosné zbraně;

📌Jednání o kontrole zbrojení za účasti Ruské federace a Spojených států v současné době chybí kvůli postoji Washingtonu.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇺🇸Novinář Seymour Hersh tvrdí, že CIA a německá rozvědka byly požádány, aby pro média připravily alternativní příběh o bombových útocích na plynovody Nord Stream.

S odkazem na zdroj také uvedl, že během nedávné Scholzovy návštěvy ve Spojených státech se o této sabotáži diskutovalo.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
❗️Alexandr Ovečkin překonal 32letý rekord NHL.

Ruský útočník překonal legendárního Wayna Gretzkyho v počtu sezon s více než 40 góly. Ovečkin dosáhl milníku 13 sezón s minimálně 40 góly, což je absolutní rekord v základní části NHL. Gretzky takový počin dokázal ve 12 sezónách.

37letý útočník se do historie zapsal v zápase proti Columbusu, ve kterém nakonec jeho Washington prohrál 6:7 po prodloužení.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
🇷🇺Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se vyjádřila k výroku americké ministryně financí Janet Yellenové, která řekla: „Pokud Kongres USA nebude souhlasit se zvýšením stropu státního dluhu, Spojené státy čeká ekonomická a finanční katastrofa. Případný default ve Spojených státech povede ke ztrátě důvěry ze strany mezinárodních partnerů jak ve Spojené státy, tak v dolar jako rezervní měnu.“

Zacharovová tento výrok označila za vtip.

„Zkrachovalci chtějí natisknout více peněz, zvýšit svůj dluh a zůstat mezi lídry. Vtip. Nebo téma budoucího fóra v davoské vesnici,“ napsala Zacharovová.

„Jedna ze sekcí se může jmenovat Stropy – nové dno americké ekonomiky,“ dodala.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️🇷🇺Chování Spojených států v situaci s vyšetřováním teroristických útoků na plynovody Nord Stream připomíná panický strach, Moskva bude hledat pravdu, řekl ruský ministr zahraničí Lavrov.

Údaje amerického novináře Seymoura Hershe o tom, co se stalo na plynovodu, označil za objektivní.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
🇫🇷Protesty pokračují. První Molotovův koktejl letěl na policejní stanici na protestech ve francouzském Lorientu.

Ve městě Nantes demonstranti uspořádali pogrom v budově soudu.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
❗️Prezident RF Vladimir Putin navzdory zatykači Mezinárodního trestního soudu byl pozván na summit BRICS v Jihoafrické republice, uvedla jihoafrická ministryně zahraničí Naledi Pandor.

Podle ní na ruského vůdce na summitu, který se bude konat v srpnu, čekají, ačkoliv zatykač ICC je „určitou příčinou obav“.

„Dříve jsem opakovaně upozorňovala na dvojí metr ve světových problémech. Do konfliktů je zapojeno mnoho dalších zemí, však ICC se o žádnou z nich zájem neměl,“ poznamenala ministryně.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
❗️Demonstranti zapálili radnici ve francouzském Bordeaux.

Sledujte @neCT24
Forwarded from neČT24
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
❗️Dnešní večer v Paříži. Nepokoje, které vyvolala důchodová reforma, pokračují.

Sledujte @neCT24