Wooden Ambulance (Poslechovka Rádia VTV)

V pořadí druhá Poslechovka Rádia VTV je věnována srbské osmičlenné kapele Wooden Ambulance. Tedy dřevěné sanitce. Kapelu založil v roce 2009 Goran Grubisić, který v Srbsku byl už v té době známý a oblíbený.

Wooden Ambulance ze severosrbské Subotice rozdrtí Vaše srdce, píše se na jejich profilu kapely Free Music Archive, kde je celá jejich produkce ke stažení a zdarma. Dále se dočteme, že po letech smíchu a slz, lásky a opilých noci, přetržených strun a zlomených nehtů skládá a hraje Wooden Ambulace s takovou intenzitou, jakou nemá mnoho hudebníků.

Goran Grubisić je Srbsku také známý jako bubeník post rokové kapely Ana Never, což je znát i ve zvuku Wooden Abulance, která hraje Indie Americanu, což je spojení Indie Rocku a Americany, kdy zpěv Gorana Grubisiće lze rozdělit na melodický v písních, ve kterých převládá styl Americany, až po zastřeně chraplavý post-punkový.

Daleko na severu, kde se obrovská letadla setkávají s horizontem, otevírají své duše, aby vám zahráli drsné akordy, které okouzlí vaše příští dny.

Wooden Ambulance zatím během tří let vydali tři desky, Intersection (2012), River Sand (2013) a Rough Charms (2014). Udělali spoustu vystoupení, dvě turné na kolech po Srbsku, Chorvatsku a Maďarsku.

Kapelu tvoří:
Tibor Takács, který hraje na klarinet a saxofon
Boris Čegar – klavír, klávesy a doprovodné vokály
Davor Bašić Palković – basová kytara a doprovodné vokály
Srđan Terzin – kytara, akordeon a klávesy
Rudolf Kovács – bubny a tamburína
Bernadett Brestyánszki – violoncello a flétna
Dína Brestyánszki – housle
a nakonec Goran Grubišić, který zpívá, hraje na kytaru, banjo, xylofon a harmonika