Je akademik Drahoš vůl?

Akademik Jiří Drahoš je asi z jiného světa, či trpí nějakou duševní poruchou, jelikož oznámil kandidaturu na prezidenta, který je volen v přímé volbě lidem, ale stejným lidem by zakázal referendum.

Jiří Drahoš | foto: FB page Jiřího Drahoše (facebook.com/drahosjiri/photos)

„Referendum v dnešní době, zejména v době internetu, v době možného snadného ovlivňování názorů lidí všemi možnými směry, je z mého pohledu velmi nebezpečné. Proto bych ho nepodpořil,“ řekl Drahoš.

Co si myslet o takové oxymóronu? Jediné. Bylo mu zřejmě řečeno, že se jeho podporovatelé budou snažit zblbnout lidi pomocí lží a fake news, aby volili právě Drahoše. Jinak by takovou pitomost nemohl vyřknout. Ale jasně tak předem ukázal, že je to nevolitelný jedinec, jelikož pohrdá demokratickými principy, aby lid sám o sobě rozhodl. Prostě pitomec.

Drahoš se tak sám postavil na slepou kolej a nyní je asi i zbytečné pro něj navrhovat kandidaturu, peticí, senátory či poslanci. Nebo sehraje roli užitečného idiota jako Jan Fisher v poslední volbě? Jedno je jisté: Drahoš je velký pokrytec a nebezpečný sociopat, který pohrdá lidmi.