Boj s hazardem po česku

On jakýkoliv boj u nás je takový boj po česku, hodně slov a málo skutků, velké divadlo pro diváky před oponou a tajné dohody za ní. Naše společnost bojuje proti hodně nešvarům, ale politici toho jen populisticky zneužívají a dělají si politické body, ale u koho? Kdo jim ještě věří? Vždyť to vidíme dnes a denně, hodně slov a skutek utekl. No prostě hodně populistické téma pro politiky. A co třeba nějaké racionální řešení?

Hazardu jako takového se rozumná společnost nikdy nezbaví, když si chlapi v hospodě zahrají karty, nebo si vsadí na koně, či na jiný sport, tak je to taky hazard, ovšem podle mne takový, který můžeme tolerovat. Společnost toleruje dosti neřestí jen na základě obvyklosti.

Ovšem měli bychom se postavit, a to úplně bez kompromisně, různým výherním, loterijním a jiným automatům, které už od samé své podstaty jsou nadstaveny tak, aby hráče obraly a to rovnou o gatě. To se už snad ani hazardem nazvat nedá. To je už rovnou zlodějna. A peněz v tomto průmyslu je tolik, že ovlivnit zákony, které by mělo toto odvětví zlodějen regulovat, není problém, a tak si zákony nechávají psát přímo podle svého zadání.

Ovšem úplně nejhrůznější je, dostupnost různých udělátek na ožebračení, zničení existence, rodin a lidské důstojnosti. Jsou snad na každém rohu. Proč je neeliminovat na určitý kus území, když už si chce někdo hrát a vše prohrát, tak ať si za takovou šílenou zábavou udělá výlet. Vyčlenit pro to nějakou zónu a na území ČR, jen jednu, tam kde by jí chtěli místní, pokud by se vůbec takové místo našlo a jinde tento nešvar nepovolovat.

Nejsme odborníkem na toto téma, ale určitě není problém celý herní průmysl zrušit, vždy se najde nějaká možnost, ale musí být vůle a ta našim politikům chybí? Proč? Na to si každý zvládne odpovědět sám, není to tak složité.