Babiš – StBák v Česku. Na Slovensku ne

Byla to krátká myšlenka, které jsem moc nevěnoval, jelikož se týkala přivandrovalce ze Slovenska, chumaje, lháře a podvodníka Andyho Babiše. Slovenský soud opět potvrdil, že podle svědectví zločinců, bývalí důstojníci StB, nebyl Andy Babiš evidován vědomě jako agent Bureš.

No fajn, ale sorry jako… Slovenský soud? Ano, a tato myšlenka se mi dnes vrátila, při čtení Glosy Miroslava Macka: „Čtenář glos M. P. mi napsal: Pokud vím, tak Andreji Babišovi potvrdil slovenský nejvyšší soud, že nebyl agentem STB. Já jsem ale český občan – a podléhám pouze české jurisdikci. Rozhodnutími slovenských, zimbabwských, kongských či australských – nebo jiných – soudů nejsem jako český občan vázán. Tedy pro Čechy platí otázka: „Který český soud a kdy rozhodl, že Andrej Babiš nebyl agentem STB?

Andy Babiš na Slovensku použil metodu jiného „neagenta“ StB Vojtěch Filipa, který se také soudil a vyhrál, že nebyl jako „Falmer“ evidován vědomě..Toto mu potvrdil také bývalý důstojník StB, kterého pak komunista Filip měl zaměstnat ve svém okruhu. Jak se „svým“ StBákům odmění Babiš? Jako kmotru Mrázkovi?

Komunista Vojtěch Filip by se mohl bránit, když jej někdo označí za StBáka Falmera, má rozsudek české justice. Ale co má Babiš-Bureš? Ten má „iba figu borovú.“ Ale fakt jako sorry – co tady znamená nějaký slovenský rozsudek?