Vrtění psem po Česku: Muničáky vybuchují…

Prvně explodoval jeden muniční sklad, pak po čase pod dohledem Armády ČR a Policie ČR explodoval druhý muniční sklad. Vše ve stejném areálu. Politická estráda v přímém přenosu. K tomu nasazení snad veškeré možné těžké techniky a evakuace obyvatelstva. Bezpečnostní rada státu zasedá někde v hasičárně poblíž. A oligarcha a člověk, kterému není ani česky pořádně rozumět mluví, o “zlé” soukromé firmě. Té ovšem někdo spíše asi, ale způsobil škodu. K tomu mediální masáž. Co nebo kdo za tím stojí? Dvě otázky na pozadí nevysvětlitelného s rozumným vysvětlením…?

muniční skald po explozi

Tak prvně výstavba muničních skladů u nás masivně probíhala za studené války, kde se předpokládalo, že protivník sklady bude napadat prvně, před samotnou invazí. Proto jejich výstavba probíhala za velmi přísných bezpečnostních pravidel. Sám jsem na jednom skladě jako odvedenec sloužil a skladový prostor poznal, jako i historky tamních civilních zaměstnanců o tom, jak se sklady v jednom nejmenovaném “muničáku” stavěly.

Vždy se jednalo o stavby mimo osídlenou oblast, nebo dostatečně vzdálenou od obydlí, kdy exploze všech skladů v objetu nesměla ohrozit civilní zónu. Každý takový vojenský objekt měl několik bezpečnostních zón, kdy už samotné ubikace vojska od skladu byly v zóně bezpečné, že by ani tyto nebyly ohroženy totální likvidací skladových objektů.

Tudíž pokud by takový areál vyletěl do vzduchu celý, tak trosky by dopadly na něj a v nejhorším na okolní újezd, kde byl civilistům vstup zakázán. To vše za předpokladu, že tam bylo uskladněno to, co tam mohlo být podle typu staveb uskladněno.

Evakuace obyvatel kolem Vrbětic se dá vyložit dvojím způsobem: Buď tam bylo uskladněno, co tam uskladněno být nemělo a vzhledem tomu, že areál je stále pod “obranou”, tak odpovědnost padá na stát, nikoliv na soukromou firmu. A pokud tam bylo uskladněno, co tam uskladněno mohlo být, tak evakuace byla zbytečná a je to příprava na něco zcela jiného. Tedy tady někdo vrtí psem…