Proč jsme potravinovou popelnicí Evropy? Dovozci se chtějí jen přizpůsobit Agrofertu Andreje Babiše

Stále v médiích slyšíte nářky, že jsme potravinovou popelnicí. To že tomu tak opravdu je, má dva důvody. Jedním je podnikáni Andreje Babiše, kdy jeho firmy, které vyrábí „potraviny“, vyrábějí spíše imitace potravu jen připomínající. Rohlíky do hračkárny a ne do regálu s pečivem a uzeniny připomínající složením pomletou remitendu Lidových novin a Mladé fronty DNES smíchanou s odporným separátem. Druhým faktorem, který ovlivňuje stav potravin na českém trhu je ten, že to prostě velká část lidí kupuje a pak dokonce i pozře.

Nejsměšnější na tomto pozadí je tzv. „ mediální boj“ proti polským potravinám. Musíme si ovšem začátkem připomenout jedno. Polští potravináři dodávají potraviny stejným řetězcům, jak k nám, třeba i do Německa. Stejné názvy, jiný obsah výrobků. Proč tomu tak je? Protože se to u nás prodá a Němci by je holí hnali. Nesmíme si zakázat myšlenku, že výrobce, který chce na českém trhu vydělávat, si zjistí jaká je úroveň a kvalita výrobků na trhu. Takové výrobky pak dodává a prodává.

Kvalitu na českém trhu s potravinami určuje právě chobotnice firem kolem Agrofertu Andreje Babiše. Tak proč se pak divíme, když z Polska k nám chtějí dovést podobné svinstva, které firmy kolem Babiše prodávají. Nakonec spotřebitelský test Mladé fronty DNES, tedy deníku, který vydává firma, kterou taky Babiš vlastní, prohlásí výrobky od Babiše za skvělé a polské za humus, ač jsou si rovné. Jsou prostě stejně odporné.

Média vlastně ohledně polských potravin šíří poplašné zprávy, když tvrdí, že polské potraviny jsou špatné, jelikož tak informuji o všech polských potravinách a to je lež. V každé výrobě vzniká zmetek, a pokud jako výrobce víte, že vedle Vás je trh, kde se odporné potraviny dovážejí z celé Evropy, tak proč by se svůj zmetek nepokusil prodat u nás. A máte potravinářskou popelnici Evropy.

Zajděte si nakoupit na polský trh, nebo do obchodů, kde Poláci nakupují. I v řetězcích naleznete zeleninu, uzeniny, maso a další potraviny, které jsou srovnatelné s potravinami, které draze kupujete na Farmářských trzích. Ano, za kvalitu je třeba si připlatit, obzvlášť v zemi, kde jsou potraviny zatíženy astronomickou DPH. V Polsku nakoupíte stejnou kvalitu, ale levněji. Pozor na každém trhu jsou podvodníci, ale u nás je to posvěceno státem a médii, které výrobce potravin vlastní.

Babišovi nestačí, že nás krmí hnojem, který za potravu vydává. Že nám ničí motory, tím že vyrábí svinstva, která se povinně přimíchávají do paliv pro motorová vozidla. On si založil další firmu svého impéria: ANO. Pak nám bude ještě vymývat mozek, když se dostane k moci. Nejde mu o ideologii, ale o pojištění jeho nemorálního podnikání.