Svět je zase blíže ke globální válce. V rámci americké agrese byli přijaty nové sankce vůči Rusku, Íránu a KLDR, kdy vůdce SS D. J. Trump je vlastně nemůže nijak zvrátit, jelikož tyto agresivní kroky byly přijaty americkými zákonodárci v takové míře, že již předem vzkázali do Bílého domu: Trumpovo veto bude snadné přehlasovat.
Ruská likvidace NASA?
Ruská reakce nenechala na sebe dlouho čekat a ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin přijal návrh ruského ministerstva zahraničních věcí o analogické odpovědi, tedy o odvetných opatřeních vůči americkým zájmů v Rusku, což může být zákaz činnosti a podnikání všech firem napojených na Spojené státy.
Může to být i ruská likvidace NASA, jelikož NASA je plně závislá na ruském kosmickém programu. NASA není schopná vynést na orbit Země bez ruských raket lidi; bez ruských motorů do svých raket ani žádný náklad, satelity a podobně.
Německý odpor
Nové sankce v rámci postihnutí Ruska odsoudila i překvapivě Evropská unie, ale především však Německo, jelikož nové sankce vůči Ruské federaci zakazují Rusku export jejich plynu do Evropy, což je podle německé vlády porušení mezinárodního práva ze strany Američanů.
Spolková republika Německo je největším importérem ruského plynu do Evropy a po likvidaci Ukrajiny, je vlastně Německo vlastně jediným podstatným importérem plynu z Ruska.
Čínská odpověď
Ovšem nové sankce se týkají i Čínské lidové republiky, jelikož Čína obchoduje i s Íránem a KLDR a právě i Číně se pokoušejí Američané zakazovat tyto obchody zničit a to by mohla narazit kosa na kámen. Čínské ministerstvo zahraničních věcí ihned nové sankce odsoudilo slovy, že je principiálně proti jednostranným sankcím a že se mají spory řešit dohodu a smírně.
Čína obchoduje ve velkém se zeměmi na které SS uvalují sankce, takže tyto americké kroky se týkají i čínských korporací. Už nyní se v asijských odborných kruzích a v médiích řeší, jak bude Čína reagovat na nový program amerických sankcí. A taky se spekuluje o možné rusko-čínské kooperaci kroků vůči SS. Tedy podobná opatření jako v Rusku. Vyhnání amerických firem a korporací ze země.
„Pokud se Čína ocitne pod dopadem amerických sankcí, je velmi málo pravděpodobné, že Číňané nebudou reagovat. Už nyní Čína otevřeně dráždí Američany v oblasti Jihočínského moře a nemíní připustit zvyšování amerického tlaku. Americké pokusy podporovat Thaiwan vyvolávají u čínských lídrů vlnu nevole a Čína velmi pravděpodobně sáhne v případě amerických sankcí k recipročním krokům,“ píše americký portál RusVesna a patrně není daleko od pravdy, jelikož právě v tomto měsíci provedlo čínské vojenské námořnictvo námořní cvičení se svými ruskými partnery u Evropského pobřeží, kde eskaluje příprava na Americkou invazi k ruským hranicím.
Všichni proti Americe
Dnes se začíná rýsovat zajímavá situace, která byla přibližně před 10 lety nemyslitelná. Americké sankce šité horkou jehlou znervózňují ekonomické subjekty EU, které se sankcím stále silnější začínají bránit, dodává americký portál.
Může nastat nemyslitelné. Američané svou vlnou rusofobie mohou sjednotit prostor Euroasie, kdy se společně Čína, Evropská unie, Írán a Rusko postaví Američanům, jelikož by právě byly tyto uskupení poškozeny novými sankcemi SS.