Chytrá vejce Andy Babiše jsou podvod. Jedná se o prodej potravinářského odpadu jeho koncernu

Chytrá vejce? Chytrá vejce zaplavila nejen trh, ale především mediální prostor a staly se dokonce politickou otázkou. Ministr Marian Jurečka je chtěl ocenit jako Regionální potravinu roku a tím by propagace běžela i za státní peníze. To vše v době, kdy začal “křížové” tažení za kvalitu potravin, kdy západní řetězce u nás prodávají potravinové šmejdy, tedy horší kvalitu stejných výrobků, než je běžná na západě a někdy i dráž. Rozmyslel si to.

Chytrá vejce jsou podvod – Babiš prodává odpadky

“Chytrá vejce od společnosti Papei z Agrofertu se letos mohla honosit značkou Regionální potravina. Holding Andreje Babiše se tak měl dostat k další finanční podpoře z veřejných zdrojů. Poté, co deník Aktuálně.cz na případ upozornil, napsal ministr zemědělství Marian Jurečka na Twitteru, že ocenění regionální potravina pro tento výrobek neudělí. Záměrem projektu Regionální potravina totiž rozhodně nebyla propagace zboží velkovýrobců,” informuje hlásná trouba europropagandy a falešných zpráv Aktualne.cz, kdy tentokrát snad nelže.

Chytrá vejce z Afrofertu a divize Papei jsou jen marketingový trik, kterým Andy Babiš prodává potravinářský odpad, který mu ve výrobě vzniká. Je to brutální podvod na zákazníka, když tvrdí, že tyto vejce jsou “chytrá.” Jedná se o klamání spotřebitele, jelikož jestli je vejce ve skořápce, či je v krabici, tak se nedá posoudit jejich chytrost. Spíše je jejich prodejce vychytralý podvodník a v případě Babiše se dá mluvit i o zloději, jelikož je to dotační zloděj. Kdyby nedostal ani haléř dotací, tak by už jako bezdomovec někde chcípl v příkopě.

A k tomu podvodu. Divize Papei je lahůdkářská divize Agrofertu, tedy vyrábí majonézu, na své výrobky. A k výrobě majonézy je potřeba octu, soli, oleje ale především vaječných žloutků. Bílky zůstávají k ničemu a je jsou jich tuny. Z výroby se tento potravinářský odpad dá převést mimo závod jedině předpisovým balením. Ovšem pekárny nemají takovou technologickou spotřebu vaječných bílků, ale spíše provozně mají přibližně stejnou spotřebu celých vajec a jejich komponent (bílek, žloutek).

Důkaz, že Babiš takto prodává odpad je už samotné balení, jelikož v tetrapackové krabičce (viz. foto výše) se prodávají jen bílky (cca 7 bílků) a nebo jen celá již mísená vejce, žloutek a bílek nejsou samostatně, kdy těch se do krabičky vejde na 4 kusy. Tedy ať počítám, jak počítám, tak mi někde chybí sedm žloutků. Kde ty pak jsou? V majonéze, kterou koncern spotřebuje na výrobu lahůdek. On prodej samotných bílků by tak nějak netáhl. No a když se stavěla linka, tak se vymyslely “Chytrá” vejce. Geniální, ale zločinné.

Navíc oba produkty jsou pasterizovány, tedy se již nejedná ani o vejce, ale o vaječný výrobek, protože byl tepelně opracován, kdy byl ošetřen zahřátím k teplotě okolo 70 °C. Takže Babiš opět prokázal jaká je to lidská zrůda. Zloděj, podvodník a lhář. Nic jiného. Jo pardon a ještě StBák, jelikož působení slovenské justice neplatí v Česku. Takže Agent Bureš.