Je StBák „NARCIS“ Bartoška i čínská prodejná děvka?

Svazky StB jsou zajímavá věc. Některé prověřené osoby do nich byly údajně zaváděny, aby mohly být do budoucna vydíratelné. I případ Jiřího Bartošky se tomu podobá. Ovšem mohl být Bartoška StBáky vytěžován? A je i nyní ve stejné pozici hloupé prodejné děvky? Nyní údajně čínské víno poje a nám vodu káže.

Vojta Dick Dyk a Jirka Narcis Bartoška | reprofoto: youtube.com

Vojta Dick Dyk a Jirka Narcis Bartoška | reprofoto: youtube.com

Soudruh z StB musel mít buď smysl pro humor, nebo krycí jméno „Narcis“ muselo o Bartoškovi něco vypovídat. Podle určitých ostrých jazyků nemuseli příslušníci komunistické kontrarozvědky Bartošku ani úkolovat a ani jej nemuseli informovat, že je donašečem, jelikož veškeré informace, které měl pro StB uvést, měl údajně uvést v opilosti a vychloubačně. Proto asi ten „NARCIS“.

Ale zpět k jeho kázání vody a pití čínského vína. S jiným hereckým šaškem s nějakým Dykem pronesli nějakou směšnou výzvu vůči prezidentovi Zemanovi, že z nás dělá jakousi kolonii Číny, ale sám čínské peníze Bartoška rád: „Většina z nás určitě ví, že je Jiří Bartoška mimo jiné také prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jehož jedním z hlavních sponzorů je také pivovar Lobkowicz, jehož vlastníkem je společnost LAPASAN s.r.o. v níž drží většinový 77,8% podíl čínská společnost China International Group Corporation Limited,“ píše Radek Rozvoral z SPD.

Takže co je to za člověka ten Bartoška. Je to herec a jako takový umí hrát svých rolí a prohlášení: „Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát,“ není z jeho pera, to jen jako herec přednesl, jelikož každý kdo jej viděl mluvit z patra ví, že je to ňouma, co si bez naučeného textu ani neškrtne.

Jo a k tomu Vojtěchu Dykovi? No Češi jsou smějící se bestie, takže vtípek na konec. „Pane redaktore, víte co to je anglicky Dick?“ ptá se Miloš Zeman v Hovorech z Lán redaktora ČRo Pokorného. „Tak já vám to tedy řeknu, to je takový čurák,“ usměje se prezident.