Nacismus, genocida a teror proti Slovanům

Nacismus, genocida a teror i to bylo téma setkání ministrů obrany. Včera se v Moskvě konal společný summit ministrů obrany zemí Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) a zemí Společenství nezávislých států (SNS). K účastníkům vrcholného setkání promluvil prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin formou video přenosu. Hlavní téma byl také nacismus na Ukrajině.

Vladimir Vladimirovič Putin - Prezident Ruské federace

Vladimir Vladimirovič Putin – Prezident Ruské federace

Ruský prezident poznamenal, že země musí spolupracovat na vytvoření flexibilního a udržitelného systému bezpečnosti a spolupráce. „Západ proměnil Ukrajinu v kolonii a používá ukrajinský lid jako potravu pro děla, jako beranidlo proti Rusku,“ řekl prezident Putin.

Podle něj Spojené státy (SS) a jejich satelity sázejí jen na silový faktor, kdy ve skutečnosti zničili architekturu strategické stability, která se ve světě vyvíjela po desetiletí.

Západ dlouhé roky podporoval genocidu a teror

Nacisté Obama a Biden udělali z Ukrajiny svou kolonii

Nacisté Obama a Biden udělali z Ukrajiny svou kolonii


Ruský prezident dále k bezpečnostní situaci ve světě uvedl: „Konfliktní potenciál ve světě roste – je to přímý důsledek snah některých západních elit udržet si svou dominanci“ s tím, že po řadu let Západ vykořisťoval zdroje Ukrajiny, podporoval genocidu a teror na Donbasu, ve skutečnosti z této země udělal kolonii, dodal Vladimir Vladimirovič. Nacismus na Ukrajině tak volně bují.

Macron připravuje Francii na válku

„Je nutné pracovat na vytvoření pružnějšího a udržitelnějšího bezpečnostního systému, který může být založen pouze na mezinárodním právu a respektování zájmů toho druhého,“ vyjasnil řešení, jak omezit dominanci tvz. Kolektivního západu k nastolení bezpečí a míru. K tomu dodal, že Moskva hodlá dále rozvíjet spolupráci v oblasti výcviku vojáků a budovat vojensko-technickou spolupráci se svými spojenci.

Západ se musí probudit

feťák z Kyjeva

feťák z Kyjeva


Ruský prezident v projevu k ministrům obrany ŠOS a SNS dále uvedl, že je důležité zlepšit operační schopnosti mírových jednotek a pokračovat v práci na jejich zapojení do operací OSN.

„Ohledně postupu speciální vojenské operace nejsou žádné otázky ani problémy, vše jde hladce,“ komentoval průběh Speciální operace vedoucí k demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny s tím, že podle něj jsou ruské řízené střely nyní modernější a účinnější než rakety Spojených států (SS).

Na druhou stranu vyslal i signál obyvatelům Ukrajiny, že to není Rusko, které si přeje boje, ale že to jsou Spojené státy (SS) a jejich vazalové v Severoatlantické alianci (SA), když prohlásil, že Rusko je připraveno k dohodám o Ukrajině, ale přemýšlí o tom, s kým má co do činění. „Proces urovnání konfliktu nebude jednoduchý a zabere čas, ale účastníci se budou muset smířit s realitou,“ uvedl Putin, Vladimir Vladimirovič.

Chtěli mír, ale dostali válku

německá führerin Angela "svině" Merkel

německá führerin Angela “svině” Merkel


„Rusko mělo začít dříve jednat v situaci na Ukrajině, ale doufalo, že se situace urovná mírovou cestou,“ uvedl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin, proč tak dlouho otáleli s vojenským řešením proti nacistickému a zločineckému režimu v Kyjevě.

Kdy k tomu uvedl: „Zřejmě jsme se zorientovali pozdě, abych byl upřímný. Možná to všechno mělo začít dřív. Jen jsme doufali, že se dokážeme dohodnout v rámci minských mírových dohod,“ poznamenal prezident.

A dále dodal, že bývalá německá kancléřka Angela Merkel dříve uvedla, že dohody z Minsku jsou „pokusem dát Kyjevu čas na posílení“. Putin poznamenal, že tato slova považoval za důkaz správnosti pozice Moskvy zahájit vojenskou operaci.

Spojené státy (SS) se mohou stát terčem posměchu

Ve vztazích mezi Ruskem a Západem je podle Putina důvěra už „téměř na nule“, po prohlášení Merkel ale není jasné, jak jednat, s kým a jaké jsou záruky.

Jasné ne nacismu, fašismu a militarismu

Sergej Kužugetovič Šojgu - reprodukovaná fotografie: ria.ru

Sergej Kužugetovič Šojgu – reprodukovaná fotografie: ria.ru


Země Šanghajské organizace pro spolupráci a SNS se dohodly na posílení vojenských vazeb, řekl ruský ministr obrany Sergej Kužugetovič Šojgu.

Podle něj je také důležité sjednotit úsilí v prevenci biologických rizik spojených s porušováním mezinárodních závazků o nešíření jaderných, biologických a chemických zbraní.

„Účastníci setkání důrazně odsoudili jakékoli pokusy o rehabilitaci a glorifikaci nacismu, fašismu a militarismu, falšování historie a přezkoumání příčin a výsledků druhé světové války,“ komentoval jednání ministrů ruský ministr obrany. Podle něj nesmí být nacismus, fašismus militarismus, což jsou důsledky vzniku II. světové války již více světem trpěny.