Zbraň do každé rodiny. To je to pravé posílení bezpečnosti a smysluplné opatření v boji proti teroru

Po pařížském černém pátku třináctého proběhla některými zahraničními médii zpráva, že Interpol doporučuje pro posílení bezpečnosti v Evropě zvýšení počtu zbraní mezi civilisty. Jak zareagovala Evropská unie? Chce drakonicky zpřísnit držení zbraní civilistů, po vzoru totalitních bestií jako byl Hitler nebo Stalin.

Radek Velička

Radek Velička

To že Evropská komise a evropská politická třída má v hlavách místo mozků spíše jen kobylí lejna není nic moc nového. Také je zřejmé, že jakékoliv doporučení bezpečnostních odporníků si jakýkoliv pomatený prounijní socialista vysvětluje po svém.

Proti kriminalitě páchané střelnou zbraní je nejefektivnější mít ozbrojené civilisty, kdy příkladem může být ku příkladu Izrael. Tam ozbrojení civilisté nejednou ochránili vojáky nebo policisty, když na ně arabský terorista zaútočil a zranil je. Právě ozbrojený civilista zneškodnil teroristu odstřelením, aby v útoku nemohl pokračovat a dále nemohl vraždit či páchat zranění napadeným osobám.

Tvrzení, že nás má chránit policie a občané mají být bezbranní, je tvrzením hodným duševně nemajetným či duševně chorým jedincům, kteří by si měli užívat klecového lůžka a skotských střiků, místo výhod politických funkcí a moci. Právě takoví by měli vést boj proti hasícím přístrojům, jelikož proti ohni by nás měli, dle jejich logiky, chránit hasiči.

Zločinci, kriminálníci a teroristé by si spíše rozmysleli útočit na plně ozbrojenou společnost, když by nevěděli kolik zbraní je u civilistů ve veřejném prostoru, kdy by jich bylo více, než méně. Fanatiky to určitě neodradí, ale pokud by nějaký terorista tasil zbraň a vystřelil, tak by byl velmi objektivně eliminován počet obětí.

Po prvním výstřelu by patrně byl ihned zneškodněn a odstřelen ozbrojenými civilisty, proto by se dalo předpokládat, že teroristické útoky by neměly za následek desítky raněných a mrtvých.Stejně blahodárně by to mělo vliv na veškerou násilnou kriminalitu.

Zločinec si nelegálně zbraň obstará kdykoliv a po přísné regulaci zbraní bude jako vlk ve stádu nechráněných jehňátek.