Ministr financí je zajíc v pytli? Nebo nebude potřeba?

Rusnok je jmenován premiérem již týden, stále vyjednává tu či onde a obsazuje ministerstva figurkami, které jsou ve velké většině trapné. Ano sem tam i v menšině nějakého odborník najde. Rusnok připomíná slepé kuře, co občas i zob objeví. Třeba s budoucím ministrem zahraničních věcí Kohoutem mohl mít šťastnou ruku, ale po Schwarzenbergovi by byl lepším ministrem i vrátný z MVZ nebo jakýkoliv Pepek vyskoč. Ale co ministr financí? O tom se vůbec nemluví a ani nespekuluje.

Zeman i Rusnok prohlašují, že hlavní prioritou této prezidentské vlády bude sestavení státního rozpočtu na rok 2014. Oba jsou to ekonomové, tak vědí, že bez tohoto zákona o rozpočtu by byl život na základě rozpočtového provizoria v naší zemi neveselý. Rozpočet připravuje Ministerstvo financí a pan Janota je bohužel po smrti, ten by to měl úřednicky v malíku. Takže kdo vyžene pazgřivce Kalouska z ministerstva, komu Arcikokot Mirek předá klíče?

Po týdnu je z Hradu i z Kramářovy vily ticho jako po pěšině, co se ministra státní kasy týče. Nemluví se, nespekuluje se. Bude vůbec nějaký ministr financí jmenován? Nebude tuto agentu vykonávat přímo premiér Rusnok sám, když je bývalým ministrem financí. Toto by určitě vyhovovalo i loutkovodičovi této prezidentské vlády Zemanovi, jelikož by mohl Rusnoka úkolovat přímo. A Rusnok by nemusel dále převádět úkoly na loutku v roli ministra financí.