Banda idiotů, která v lednu nebude prudit na cestách

Nesnáším jednání na úřadech, ale musel jsem před koncem roku navštívit Magistrát města Ostravy, odbor dopravně správních činností, jelikož jsem v pátek koupil vozidlo. Nebylo u něj platné osvědčení technického průkazu, abych mohl jezdit. Byl jsem překvapen, jak byl úřad přecpaný k prasknutí. Na „vozidlech“ asi jen třicet lidí, prý běžné pondělí, ale hala a schodiště přecpané idioty, kteří tak nějak v posledních dnech zjistili, že nebudou mít od prvního ledna platný řidičský průkaz. Bylo jich hodně přes sto. A to tam mají i dnes otevřeno a podle vedoucího odboru čekají stejný nával i dnes.

Nedokážu pochopit takové idiotské chování, když na to měli času habaděj. Já osobně si řidičák za malinkou kartičku řidiče, jelikož dnes má velikost kreditky, vyměnil už před dvěma lety. Tehdy jsem tam byl zcela sám, nikde nikdo. Podle vedoucího odboru dopravně správních činností se stávalo, že někteří řidiči měnili řidičáky, které byly i několik desítek let neplatné. A takoví jezdili automobily.

Úřednický mazaný stroj: Parazitovat na rozpočtech a být neschopnými

Nějaký průkaz sice negarantuje, že řidič umí jezdit, ale i přesto, jak takový člověk může být zodpovědný, když ani nemá v pořádku doklady. Ono já jim to přeji, že tam čekali dokonce i na pořadová čísla, jelikož systém umí vyhodnotit, že když cirka devadesát lidí čeká, tak že zbylí asi nebudou moci být obslouženi. Ono se dokonce čekalo i ve frontě na pořadová čísla.

Doufejme, že mnoho takových od ledna nebude na cestách. Přeji jim to, aby si dnes nestihli nový řidičák vyzvednout, a přeji těm, kteří si myslí, že si jej odnesou na počkání, že jezdit velkou část ledna nebudou. Bude bezpečněji, protože pokud je někdo idiot, tak je i idiotský řidič. Tak hodně úspěchu do nového roku 2014 a minimální setkávání s idioty.