Má nebo nemá Pelta čuráka?

Fotbal mne nechává chladným, je to sport a úspěch týmu, který je mi milý, tím že je třeba domácí mne sice potěší, ale nedělám z toho vědu. Jak říkal můj děda: „Když vyhrají, stejně chleba nezlevní.“ A pak se rozčiloval, jak že to hrají. Ovšem, co se dnes děje na stadionech? Posledním kole v dohrávce mezi Olomoucí a Ostravou zůstali fanoušci mimo stadion a fandili zpoza bran. Neprali se a pěkně svorně vyjadřovali nesouhla. To je divné, že? Našli společného nepřítele.

Fotbalový bafuňář Miroslav Pelta

Fotbalový bafuňář Miroslav Pelta

Na provokativní otázku z titulku neumím odpovědět, to ví jen jeho paní, zda má či nemá Miroslav Pelta čuráka, či cokoliv jiného. Tento bafuňář byl kdysi brankářem, takže musí být na pokřiky „kotle“ zvyklý, jelikož půl zápasu prostál zády právě ke kotli fanoušků protihráčů, tak proč najednou je celý naježený, když mu ochozy nadávají anebo jen volají pokřik: „Pelta ven!“ (???)

Pelta ven, A.C.A.B., úmyslné provokace a buzerace

Kombinace všeho možného dělá s českého fotbalu celospolečenský problém. Je ale celospolečenský? Ne, není. Týká se jen části společnosti. To jen politická scéna, která je na dvě věci a bafuňáři, chtějí z rozpočtů vysát na fotbal více a více peněz. Stačilo by však málo. Chovat se jako lidi. A začít u pořadatelů, organizátorů, policie a fanoušci se přidají. Ale ve společnosti, kde neplatí žádná pravidla jsou lidí z ulice, jako ze řetězu urvaní.


Pelta ven!

Český fotbal je skoro nesledovatelný, jen sem tam se najde pěkný zápas, který připomíná světový fotbal a ne jen naši českou kopanou. Proto je velice divné, že veškeré opatření, které se v rámci fotbalu přijímají, jsou proti fanouškům. V žádném případě nebudu obhajovat tvrdé jádro, ovšem pokud se k nějaké skupině lidí chováte jako ke zvířatům, tak oni pak nemají problém, se Vám jako zvířata odměnit.


Policie provokuje už jen svou přítomností

Policie na stadionech? Červený hadr na býka. Všude přítomná pořadatelská buzerace? Červený hadr na býka. Pak je zcela běžné, že nefanoušci – pořadatelé a policisté, kteří mají stejné nutkání se vyřádit, se poperou s fanoušky. Ono se to provokuje vlastně programově, aby tam ten brajgl byl. Situace, kdy policisté, kteří přijedou do Ostravy se Sparťany jako vlakový doprovod a pak v ulicích fanouškům Baníku nadávají, že jsou polští židi, jsou běžné. Běžná je i situace, že pořadatelé mezi fanoušky vtrhnou bez identifikace a v kuklách. Fanoušek musí mít odhalenou tvář a pak jej napadne negramotné zvíře v kukle.


Chce “mafie” registrovat fanoušky za jiným účelem?

Pak napadne Peltu registrovat lidi jako dobytek, tedy ty lidi, kteří chtějí vstupovat na stadiony. Není se pak divit tomu, že to nesou lidé s nevolí, proč by měli být registrování nějakou mafií? Korupční skandály v rámci fotbalu ukazují, že to prostředí nebude čisté a voňavé, tak se nebojme slova mafie. K čemu fotbalové asociaci budou registry, když každý, kdo poruší zákon, je stejně pak zadržen?


Ivánku kamaráde – Volal Pelta; Asi tak…

Alkohol na stadiony nepatří. Ale co s pivovarem, který je sponzor?

Na stadionech by stačilo málo, jak situaci zklidnit. Profesionální pořadatelská služba, která na zápase nebude ukájet své agresívní sklony. Neviditelná policie, aby už jen svou přítomností neprovokovala a pak eliminovat to nejhorší, co asi na českých stadionech je. Alkohol. Teď budu nenáviděný, ale alkohol podle mne na stadiony nepatří. Pokud jdu na fotbal, tak se nemusím ožrat jako prase a pak na ochozech vyvádět. Fandit se dá i za střízliva.

Policista nadával do „polských židů“: Vyprovokovala sobotní incident na Bazalech policie?

Jenže tady začíná problém. Hlavním sponzorem ligy je pivovar a pivo se na stadionech přímo podává. I zde s ovšem dá najít dohoda. Pokud na stadion dorazí fanoušci střízliví, tak se určitě nedokážou zcela za zápas opít, pokud by se pivo podávalo jen o přestávce. Při vstupu by se kontroloval alkohol, ten kdo by měl více než učenou hladinu alkoholu v krvi, by nebyl na stadion vpuštěn.

Uražená ješitnost? Každé opici v korunách stromu je vidět červená prdel

Ale zpět k uražené ješitnosti Pelty, který trestá týmy za to, že fanoušci na stadionech skandují: „Pelta ven!“ anebo jej přímo urážejí. Asi zapomněl na jedno: Opici, která vyleze ve větvích nejvýše je nejvíce vidět červená prdel. Každý ve vrcholné funkci, a Pelta má veřejnou vrcholnou funkci, musí být připraven na podobné útoky. Ovšem Pelta svého postavení zneužívá, je nejvýše, tak na ostatní opice kálí. To se však ve světě opic trestá tím, že zbylé opice, toho opičáka nejvýše posazeného shodí ze stromu.


Řev na Bazalech: “Kajnar, co ty kurvo?”

Co by měl vyprávět primátor Ostravy Petr Kajnar? Toho fanoušci Baníku také častují všelijak různými pokřiky, například: „Kajnar, co ty kurvo?“ A co Kajnar? Vesměs to nechává být? Proč? Je buď připraven anebo mu to je jedno, jelikož o něm koluje vyprávění, že mu je vše jedno a funguje podle toho, jakou tabletu si ráno užije.


Jak vznikl chorál, který by Pelta určitě neustál.

Zajímalo by mne, jaké pokuty by se rozdávaly, kdyby místo o Kajnarovi zpívali takto fanoušci na stadionech o Peltovi? Asi by ten nabob pukl, nebo by přikázal hrát fotbal před prázdnými stadiony. Ovšem pokud bude pan Pelta takto pokračovat, jak se činí dnes, tak prázdný stadion v Olomouci z tohoto pondělí nebude jen upozornění, jak takový fotbal bez fanoušků vypadá. Bude to pak realita. Ale o to snad nejde nikomu.


Toto zpívat o Pelotovi, tak by asi sral atomové hřiby

Snad zvítězí zdravý rozum a Pelta si to odtáhne od válu, jenže kdo na jeho místo? Složitá bezručovská otázka, je nějaký funkcionář ve fotbale čistý a nebo jsou to prohnilí a ještě prohnilejší?