Jaderná hrozba? Nepříčetný Biden se Zelenským

Jaderná hrozba? Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov v rozhovoru s novinářem Pavlem Zarubinem označil prohlášení prezidentů Spojených států a Ukrajiny o jaderné hrozbě z Ruska za slovní průjem a zpochybnil příčetnost ukrajinského nacisty Zelenského.

Jaderná hrozba? Nepříčetný Biden se Zelenským? Sergej Viktorovič Lavrov, ministr zahraničních věcí Ruské federace, reprodukovaná fotografie: theworld.org

“Je pro mě těžké komentovat to, co v poslední době říká prezident Spojených států,” řekl ministr v televizním programu Moskva.Kreml.Putin. Informuje ruská zpravodajská agentura RIA Novosti.

Přiznal, že nyní nebude přikládat příliš velký význam „slovním eskapádám“, které nemají žádný základ.

Zároveň poznamenal, že nedostatek lékařského vzdělání mu neumožňuje analyzovat Zelenského turbulentní proud vědomí. “Nemohu nést odpovědnost za psychický stav lidí, kteří opakovaně, denně dokazují svou nedostatečnost,” uzavřel ruský ministr zahraničí.

Jaderná hrozba? Dementní prezidenti Západu

Americký prezident Joe Biden tento týden prohlásil, že považuje za skutečnou hrozbu ruského použití taktických jaderných zbraní. A Zelenský v rozhovoru pro BBC řekl, že svět najde způsob, jak připravit ruského vůdce Vladimira Putina o „život“, pokud nepřestane „hrozit jadernými zbraněmi“.
Jak zdůraznil Putin, jaderné zbraně jsou vyráběny za účelem zajištění bezpečnosti Ruska v nejširším slova smyslu, ale není potřeba je používat.

Reakce čtenářů webu agentury nedaly na sebe dlouho čekat. “Lavrov to řekl krásně! Bravo! Výroky Bidena a Zelenského vyvolávají pouze smích!” píše Dmitrij Žonochin a další čtenář Ivan Rogov napsal: “Komentovat všechna prohlášení Spojených států a Zelenského je už hloupě bezpředmětné! Prázdná slova.”