Lavrov vystoupil před médii. Bude se Západ plazit před Ruskem na kolenou?

Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov včera vystoupil na tiskové konferenci věnované shrnutí výsledků ruské diplomacie za rok 2022. Kdy jasně uvedl, že případné obnovené vztahy se západem nebudou už nikdy takové, jaké byly před tím. Ruský ministr se také vysmál sankcím a vůbec Západu.

Sergej Viktorovič Lavrov

Sergej Viktorovič Lavrov

Krizi ve světě se schylovalo dlouho před zahájením ruské speciální vojenské operace, řekl na začátek ruský ministr zahraničí Lavrov, Sergej Viktorovič.

„Washingtonský kurz o diktátu v mezinárodních záležitostech znamená následující: je nám dovoleno, co chceme a kdekoli chceme, v kterémkoli koutě země. Všichni ostatní nemohou dělat nic bez našeho souhlasu, i když je ohrožena vaše bezpečnost,” vysvětlil Sergej Viktorovič Lavrov.

Démonizace, vydírání, sankce, hrozba silou, linie Západu ničící tradiční vazby historických partnerů jsou prostředky, které Spojené státy používají proti konkurentům, řekl ruský ministr zahraničí.

Chtějí vyvolat v Rusku revoluci

Ministr zahraničí Lavrov o sankcích: „Slyšel jsem nový nápad Emmanuela Macrona svolat konferenci evropských států, včetně zemí EU, Východního partnerství, emigrantů z Ruska, kteří jsou aktivní v politice, a také představitelů regionů Ruska. Situace odráží kurz ke globální nadvládě pod hrozbou trestu.“

Sankce proti Rusku jsou vyhlašovány s cílem, aby lid Ruska provedl revoluci, nikdo to nechce tajit. Zběsilý pokus udržet si dominanci háčkem nebo podvodem potvrzuje, že Washington se snaží zastavit formování multipolárního světa, ke kterému dochází přirozeně, řekl Lavrov.

Lavrov o speciální operaci na Ukrajině

Principy OSN jsou ze strany Západu zvrácené, nedocházelo k respektování principů nevměšování se do vnitřních záležitostí, Spojené státy stovky krát použily své síly v zahraničí, což je flagrantní porušení Charty OSN, řekl Lavrov.

„Speciální operace má cíle, které nebyly vymyšleny, jsou určovány základními zájmy bezpečnosti Ruské federace. Na Ukrajině, stejně jako na jakémkoli území sousedícím s Ruskem, by neměla existovat vojenská infrastruktura, která ohrožuje náš stát, nemělo by docházet k diskriminaci, pronásledování našich krajanů, kteří se ocitli občany ukrajinského státu, ale chtějí si zachovat svůj jazyk, kulturu, možnost vychovávat své děti v této kultuře, jak je uvedeno v Ústavě Ukrajiny,” prohlásil na tiskové konferenci šéf ruské diplomacie.

Rusko: Co je dobré pro Rusa, je smrt pro Němce

„Pokud jde o vyhlídky na vyjednávání, bylo to zvažováno desítky krát. Když jsme podpořili žádost Ukrajiny o vyjednávání, návrh urovnání navržený Ukrajinou, Ukrajině dali přes prsty. Celé léto a začátek podzimu říkali západní představitelé, že bylo příliš brzy na zahájení jednání, bylo nutné poslat více zbraní, Zelenskyj předkládá absurdní iniciativy, kde se hromadí vše, co je možné: pokání Ruska, tribunál, odsouzení. O jednání se Zelenským nemůže být řeč, protože on zakázal jednání s Ruskem na legislativní úrovni,“ dodal Lavrov, Sergej Viktorovič.

Mluvit se Západem jen o Ukrajině je zbytečné

„Jsme připraveni reagovat na jakékoli seriózní návrhy. Západ rozhoduje o Ukrajině, byl to on, kdo Ukrajině zakázal vyjednávat s Ruskem, a teď zakazuje, protože je potřeba více zbraní. Došlo k setkání mezi ředitelem CIA Burnsem a Sergejem Naryškinem, toto setkání navrhl Biden. Nedošlo k žádným pokrokům,” připomněl Lavrov, Sergej Viktorovič.

„Mluvit se Západem jen o Ukrajině je zbytečné. Západ využívá Ukrajinu ke zničení bezpečnostního systému v Atlantiku, což zahrnovalo řešení všech otázek dialogem a hledáním kompromisů,“ domnívá se ruský ministr zahraničí.

Nacismus, genocida a teror proti Slovanům

Dále připomněl, že v Rusku doufali, že Evropa pochopí, že je nemožné tlačit NATO na východ v rozporu se závazky sepsanými v OBSE, že žádná organizace v prostoru OBSE si nemůže nárokovat dominantní roli. „Stejná formule je napsána v dokumentech Rady Rusko-NATO na nejvyšší úrovni, dodal ruský šéf diplomacie.

Opět nacistické Finsko?

„Finsko bylo vzorem přátelských vztahů, rychlost, s jakou Finsko prudce měnilo svou rétoriku a postoj, nebo tato pozice byla vždy protiruská a kamuflovaná prohlášením o nutnosti soužití, mě překvapila. Přímo srovnávalo Putina a Stalina, to je dost primitivní monolog. Ale narážky na fašistické Německo odrážejí, že o tom pan prezident často přemýšlí. Zdá se mi, že Finové by si měli dobře pamatovat historii. I to, že nebyli nevinnými oběťmi procesů světové války. Je škoda, že vše, co bylo v Evropě vytvořeno úsilím Finska, bylo svrženo silami samotného Finska,” uvedl ruský ministr zahraničních věcí.

Teroristé Spojené státy americké

Spojené státy (SS) zničily Irák i Libyi, v Jugoslávii se rozhodly zničit Balkán, mimo jiné proto, aby potěšily Německo, které uznalo Chorvatsko a Slovinsko, čímž odřízl možnost vytvoření jiného formátu mezi balkánskými zeměmi, domnívá se Lavrov.

Když SS napadly Sýrii a začaly srovnávat syrská města jako Rakka se zemí, nikdo nepřemýšlel o žádných tribunálech. „Když se Mezinárodní trestní soud rozhodl prošetřit americké zločiny v Afghánistánu, Spojené státy pohrozily nejvyššímu orgánu soudnictví sankcemi,“ řekl Lavrov, Sergej Viktorovič.

Spojené státy (SS) se mohou stát terčem posměchu

Všichni tři signatáři minských dohod, kromě Putina, řekli, že minské dohody existují, aby Ukrajina získala čas, získala více zbraní, uvedl ruský ministr zahraničí.

Z postoje evropských zemí vyvozuji závěr, že Spojené státy přinutily celou Evropu, aby se podřídila sama sobě, řekl Lavrov.

Rusko bude vždy na čínské straně

„Chápeme, že Čína je mnohem hlouběji integrována do procesů globalizace: má větší ekonomiku, více rezerv. Pro Čínu je vymanit se ze závislosti na Západě mnohem obtížnější než pro Rusko. Sankce nám v nějakém smyslu pomohly dospět k závěru, že těmto lidem, kteří nás zvou do svého ekonomického systému, nelze věřit,“ uvedl Lavrov, Sergej Viktorovič.

Vztahy Ruska a Západu už nikdy nebudou stejné

Dále dodal, že pokud jde o koloniální zvyky, hovořil o tom prezident Putin. Toto je skutečné hodnocení toho, o co se Západ snaží. „Kolonialismus je, když někoho zajmete a žijete na jeho úkor. Můžete si podřídit všechny plány a struktury jiné země, což Spojené státy dělají s Evropskou unií. Evropská unie ztratila nezávislost, to je atribut NATO, domnívá se šéf ruského ministerstva zahraničí,“ uvedl Sergej Viktorovič.

„Evropský průmysl se přesouvá do Spojených států, západní politologové říkají, že jedním z cílů toho, co se děje kolem Ukrajiny, je prudce snížit konkurenceschopnost Evropy a následně Číny,“ řekl Lavrov.

Podle ruského ministra zahraniční je nejtragičtějším slovem roku 2022 slovo „válka“, kdy podle něj vojenská speciální operace je odpovědí na hybridní válku, válku, která byla rozpoutána proti Rusku. „Slovo, které dává naději, je „vítězství“, myslím, že svět by měl slyšet slovo vítězství. Ti, kteří chtějí slyšet slovo „vyjednávání“, jimi sami manipulují, aby prodloužili konflikt.,“ dodal rusům naději, které se denně projevuje a vede k vítěznému cíli v konání Ruska.

„Jaké byly, takové už nebudou. Řekli jsme to už dávno: už nebudou situace, kdy nám budete lhát, podepisovat dokumenty, odmítat je dodržovat, jako tomu bylo v případě deklarace OBSE v Astaně, Rady Rusko-NATO, dohod o regulaci situace na Ukrajině podepsané Německem, Francií a Polskem, Minské dohody – celou tu dobu nám lhali do očí, uvedl Sergej Viktorovič, kdy dále Lavrov dodal, že rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Ukrajině byla sabotována a neumožnila vyřešit konflikt tak, aby nedošlo k utrpení.

Mokré sny a zvrácené touhy Ukrajiny. Sergej Viktorovič Lavrov se také vyjádřil o touze Západu vytvořit tribunál OSN pro Ukrajinu: „Ať už to dítě baví cokoli. Ukrajina a Spojené státy nepotřebují tribunál, ale ještě jednu tribunu.”

„Všichni volají po jednání a pak nějaký Jake Sullivan řekne, že teď není čas na vyjednávání, k posílení pozice Ukrajiny je potřeba více zbraní,” řekl Sergej Viktorovič

Bidenův mozek je v rozkladu

„Abychom mohli mluvit o respektu k Chartě OSN, nestačí jednoduchá otázka, která u seriózního publika vyžaduje seriózní přístup. Svůj projev jsem začal citací charty, která říká, že základem listiny je suverénní rovnost států. Každý den a každou hodinu Spojené státy plivají na tento princip. Pokud respektujete suverénní rovnost států, nechte ostatní rozhodnout, jaké stanovisko zaujmou ostatní země. Spojené státy nedovolují nikomu rozhodovat, zvláštní vyslanci běhají po jiných zemích a vyhrožují, požadují odsouzení Ruska,“ uzavřel ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Viktorovič Lavrov.