GLOSA: Zamíří Smetana za mříže? Ano, ale od blázince.

Kreslič tykadélek Roman Smetana zase na sebe utrhává pozornost médií, které asi nemají nic jiného na starosti, než poskakovat kolem podobných opičáků. Jako by jim nestačilo, že i Jocha, šéfa poradců premiéra, postihla příhoda duševního selhání a slovního průjmu. Co se médiím zase na Smetanovi zalíbilo? Tradičně „hoch s fixem“ odmítá nástup výkonu trestu. Jak už jsem psal jednou, jít do vězení nemusel, kdyby se nechoval jako hlupák a přijal Trestní příkaz s podmínkou.

Do výkonu trestu nenastoupí, bude se mu opětovně vyhýbat. Termín jeho nástupu je v pondělí 8. října 2012. Podle jeho samotného se však bude v tomto týdnu producírovat tak, aby se nechal „odchytit“ ještě v době předvolební, tedy před 12. a 13. říjnem. A aby to všeho nebylo málo, tak chce podat ústavní stížnost, kdy o bezúplatné zastupování požádal olomouckého advokáta Ivana Langera, bývalého ministra a poslance. Právě Langerova manželka Smetanu za katr poslala.

Ivan Langer je nejen advokátem, ale i lékařem, proto by měl žádost Smetany brát vážně a doporučit mu kolegu advokáta, který je taky lékařem, ovšem s jinou atestací. Roman Smetana by potřeboval spíše psychiatra, nežli advokáta. Není totiž vůbec jisté, že po vstupní lékařské prohlídce při nástupu výkonu trestu, bude konstatováno jeho duševní ochoření a bude exportován za mříže jiné, za mříže blázince, kam ostatně spíše než do vězení patří.