Extremistická ČSSD vadí i radikálním komunistům

Kdysi mně v e-mailu předseda Komunistů Vojtěch Filip napsal, že čemu se divím, když oni Komunisté jsou radikální levicová strana. Pochopil jsem, jak z její minulosti, tak její přítomnosti. Ovšem včerejšek mě udivil. Radikální levice odmítla nabídku spolupráce s ČSSD. Proč?

Sobotka se chystá vykouřit mikrofon

Tak podle mého to je tím, že komunisté o sobě tvrdí otevřeně, že jsou radikálové a nikoho tím nepřekvapí. Ovšem včerejší rázné odmítnutí místopředsedů KSČM Dolejše a Skály spolupráce s ČSSD spíše odhalilo, že ČSSD je strana levicově extremistická.

Slávek Sobotka, co by skoro utopený, se chytil tématu zrušení Bohumínského usnesení, které zakazuje spolupracovat s extremistickými stranami. Označil je za přežité. Ano je přežité, jelikož se právě sociální demokracie stala sama extremistickou stranou, tak extremistickou, že i komunisté od ní dali ruce pryč.

Podle vyjádření komunistických představitelů, je požadavek na programové úpravy u KSČM ze strany Slávka Sobotky přímo extremistický. Jelikož Sobotka vyzval KSČM, aby upustila od snah vystoupení ze Severoatlantické aliance a přestala kritizovat EU. A pak by mohla vzniknout vláda v obětí ČSSD a KSČM.

A to je ten zakopaný pes. KSČM je ve svých levicových úvahách radikální, ale odmítá extremismus Severoatlantické aliance a extremistický socialismus neomarxistů v EU. KSČM jede na vlně starého marxleninismu, tedy na radikální ideologie. ČSSD je nyní tak extremistická, že s ní může vládnou a volit jí jen imbecil.