Přírodní zjev Sobotka (ČSSD) ke kongresu ODS

Pokud pozorujete déle Bohouše Sobotku, tak musíte nabýt dojmu, že opozice nemá lídra, ale přírodní zjev, který stále opakuje jednu větu. On se snad modlí. Jeho motlitba je krátká: „Nic se nevyřeší. Jen předčasné volby jsou řešením.“ Stejně se tento ušák vyjádřil ke kongresu ODS. “Byl by omyl očekávat od kongresu nějaké řešení,” prohlásil Sobotka. A pak zase nepříčetně vzýval předčasné volby.

Konečně by socanům a Sobotkovi v čele měl někdo vysvětlit, že kdyby po tomto kongresu se ODS rozhádala tak, až by padla vláda, tak to předčasné volby ihned znamenat nemusí. Na těch by se musela domluvit sněmovna. Protože pokud bude ODS trvat na novém předsedovi své strany a na tom, aby Nečas už nebyl premiérem, kdy tato šance je nízká, tak je zde ještě prezident Klaus.

Jak může socanské motovidlo Sobotka vědět, že právě novým premiérem nejmenuje prezident nového předsedu ODS a ten si dá pěkně kolegiálně na čas se sestavováním vlády, v rámci ústavního pořádku. Třeba by sestavil menšinovou vládu ODS, která by pravděpodobně důvěru nezískala. Ovšem před voliči by to byla právě ODS, která byla všemi ostatními bita. Což by jí mohlo pomoc k lepšímu výsledku v následujících volbách.

K druhému pokusu jmenování, třeba stejného premiéra by už nedošlo, jelikož Václavu Klausovi vyprší mandát. Ovšem kdo součastného prezidenta zná, tak si dokáže takový závěr jeho funkčního období představit. Taky i proto, že když ČSSD se potápěla ve stejných problémech jako ODS nyní. Orloj výměn premiérů: Špidla, Gross a Paroubka, tak v těchto situacích prezident stále akceptoval, kdo vládl a kdo měl vnitrostranický problém.

Proto by ozubenému kolenu a předsedovi ČSSD v jedné osobě měli jeho poradci, tedy jestli na tom nejsou stejně jako Bohouš, poradit, aby se nevyjadřoval k věcem, kterým nerozumí. Prostě těmi socanskými žvásty se jen zesměšňuje a dělá se sebe něco více nicotného než ve skutečnosti je.

Je Bohouš Sobotka příkladem absolutní ztráty soudnosti a trapnosti ČSSD?

  • ANO (83%, 293 hlasů)
  • NE (14%, 51 hlasů)
  • NEVÍM (3%, 11 hlasů)

Celkem hlasovalo: 355

Nahrávání ... Nahrávání ...