Žihadlo subtilnímu Slávěčkovi, který si nechal nadělat na hlavu a ještě se přidal ke svému trýzniteli

Tak a je to. ČSSD podpoří Rusnoka. Slávek Sobotka byl proti, ale jeho protivník Hašek přesvědčil hejtmany, aby podpořili jeho návrh na podporu Rusnoka. Hejtmani mají krajskou podporu a tím je to silný vzkaz, že si to ČSSD přeje. Sobotka se zachoval jako obvykle, přidal se na stranu vítězů, ač to byli jeho protivníci. Být chlap, to určitě není, tak by to zabalil a rezignoval by na předsednickou funkci. Takto jen umetá cestu k výtahu do předsednického křesla pro Haška.

Je pravdou, že subtilní loutky v dnešním politikaření dosáhnou hodně, ale časy se mění. Zeman určuje, kdo má koule a kdo ne. ČSSD si musí uvědomit, že buď je levici v opozici a proto nemá šanci nebo bude s další komunistickou levicovou stranou (SPOZ) spolupracovat. Tím ovšem Zeman zapomíná na jedno, posílí tím nekomunistická alternativa a je jedno jestli pravicová nebo levicová.

Dnešním dnem si subtilní Slávek podepsal svůj ortel politické smrti. Nechal si nadělat na hlavu a pak se k táboru, který jej ponížil a zesměšnil, přidal. To že nemá autoritu, mu vzkázali členové ČSSD, kteří vstoupili do Rusnokovy vlády. Dnes to jen potvrdil, že je bez autority a bez sebeúcty. Zemanovi se podařilo, co chtěl. Zničil Sobotku. Slávek prohrál, proto měl prásknout dveřmi a odejít. Ale co chtít od šaška?