GLOSA: Pokud ODS přežije do dalšího kongresu, tak Topolánka znova nepozvou

Nečas měl získávat svým projevem důvěru. Nepovedlo se. Byla to jen další jeho eskapáda, jak dokázat, že není lídrem a vůbec ne státníkem. Topolánek jej zcela svým projevem zazdil. Byl kritický ke všemu, i k sobě, a nemusel. Nešlo mu o nic. Jen dokázal, že byl vždy lídrem a věděl, kdy zabrat. O dalších jeho kvalitách raději nemluvě, uměl taky vše, co dokázal, pohřbít jednou větou či činem.

ODS by měla vyslyšet jeho plán, jak zachránit značku ODS. Jelikož právě Topolánek ODS postavil zpět na nohy. ODS by měla začít tvrdě pracovat, mezi lidmi. ODS by měla aktivizovat členskou základnu, aby se na kampaních podílel každý člen, co má ruce a nohy. Poslední kampaň ODS byla neviditelná.

Pokud voliči nevidí členy v ulicích na kampani, tak proč by měli takové straně věřit, když jí evidentně ani její členové nevěří. Topolánek naznačil, že diskuse je až to druhé. Nyní je třeba se semknout a makat. Krev, pot a slzy aneb koza dojí krev. Ano, taky si vyříkával své osobní půtky s Vlastimilem Tlustým, kterého nazýval jedním Tlusťochem. Ovšem jeho projev byl lepší, to jednoznačně.

Projev zde.