Pavel Novotný vs. Vít Klusák: Pěkná pohroma, ale jinak nežli byste čekali

Klusákův Český žurnál s podtitulem Dělníci bulváru byl katastrofa, ale úplně opačného směru. Ten kdo sleduje havloidy v akci, byl taky do jisté míry překvapen, ač je vlastně připraven na cokoliv. Pokus o rádoby seriozní zesměšnění a ztrapnění bulvárních novinářů za peníze nás všech, tedy v rámci České televize, nevyšel. Ani nemohl vyjít. Ten Klusákův pokus ukázal, že sice český bulvár je morální bahno, ovšem havloidní propaganda si s ním v ničem nezadá a je snad i horší. Novotný Klusáka odhalil, zesměšnil a zůstal takový, jakým je, dle jeho slov „mrdka,“ která dává lidem to, co oni sami chtějí a ještě si na tom vydělá.

Pavel Novotný

Pavel Novotný

V čem je tedy Klusák horší než samotný Novotný? Novotný se netají, tím co dělá. Že lidem dodává pavlačové drby: „Kdo s kým a za kolik, případně kde, či jak.“ Pokud se najde taková masa lidí, která to čte, tak je to sice smutné, ale je to tak. Můžeme jimi opovrhovat, ale škodí nám nějak? Nechtějí po nás peníze a žijí si svým životem, tam někde, kde se jim líbí. A že to je život, který se nám nelíbí? No asi je, ale nic s tím nenaděláme. Je to trh, ač je fuj. Ale ať má „fuj“ svou svobodu, pak i my budeme mít svou.

Debatní klub s Pavlem Novotným a Petrou Kovářovou: Hranice vkusu

V čem je Klusák nebezpečný? Tak jako každý havloid ze všech stran. Šíří propagandu, používá ještě horší metody než pokleslý bulvár. Jen své lži lakuje na příjemnou barvu a tím šíří typickou nenávist, která se ústy těch všech Svěráků a Menzelů, či Klusáků, pokud chcete, valí jako nekonečný tok fekálních sraček z České televize. Největší nehoráznost je ovšem ta, že za toto musíte povinně platit. A navíc ještě pod hrozbou trestu.

Novotného bulvár číst nemusíte, ale taky za něj nemusíte ani platit. Proto není Novotný horší, ač jej neobhajuji a nikdy bych to nedělal, ale je čitelný, dělá to, co lidi chtějí a ne to, co by lidem rád vnucoval. Pak by si ani na slanou vodu nevydělal, tak jako Klusák pokud by nebyl přisát na cecíku veřejnoprávním.