Pavel Bém a epopej

Pavel Bém si patrně neuvědomuje svou sílu a váhu na české politické scéně. Pražské ODS prohrál volby na plné čáře, nechává na magistrátu Prahy svinčík, jak po páření prasnic, do sněmovny se dostal s odřenýma ušima, ale stále hledá téma, na kterém by se mohl „udělat.“ Pavle Béme, nebylo by lepší již přenechat místo dalším? Věnovat se plně výkonu poslaneckého mandátu či se jej vzdát? Vždyť i jako lékař jste měl dobré výsledky a jako vysokohorský turista taktéž.

Pavlu Bémovi se nelíbí, že radnice Moravského Krumlova řekla razantní ne, co se stěhování Slovanské epopeje týče. Pavel Bém epopej chce, protože mu dle jeho tvrzení náleží. Ano velký mistr Mucha daroval Slovanskou epopej Praze, ovšem za podmínek, že bude pro ni vystavěna budova, kde vystavena bude. Tu Praha nemá a dlouho mít nebude, protože má PAKUL, který funguje jako dobrý odčerpávač finančních prostředků z Prahy. Nebo se pražané budou dále přehadovat, zad kaplického knihovnu ano či ne, a když ano, tak kde.

Pavle Béme, tak kde je ta nová výstavní síň, ve které bude epopej v Praze vystavena? Není, odpovím Vám, tak ji nechme hezky v Krumlově, tak jak Vám radí pan prezident Klaus, který má vždy pravdu, tak jako Vaše maminka. Vždyť jste byl pana prezidenta největším spojencem a názorovým souputníkem a nyní se rozcházíte?

Závěrem, Praha má památek dosti a turistů taky, Moravský Krumlov si zaslouží, aby mu epopej zůstala, stačí, když Praha nevystaví novou výstavní síň pro epopej, hezky za dar pana Muchy poděkuje, s tím, že se vysloví, aby zůstala v Moravském Krumlově.