Kapři si rybník nevypustili a kdo čekal opak, je hloupě naivní

Včerejší hlasování Poslanecké sněmovny o tom, že by se měla sama rozpustit, dopadlo dle očekávání. Jasně tak poslanci potvrdili odvěké pravidlo, že si sami kapři rybník nevypustí. Našlo se ovšem dost kapříků, kteří chtěli vytáhnout stavidlo, jelikož si byli jistí, že jsou v kaskádě rybníků a že ten další rybník bude lepší. Ovšem jiní kapříci si byli jistí svou smrtí, pokud by si vypustili vodu.

Je to sice jen metafora, ale takto poslanci uvažovali. Předkladatelé z ČSSD a socialističtí poslanci jsou si jisti, že by v předčasných volbách uspěli. Tak jako i komunističtí extremisté očekávají o nějaký ten mandát více. To že o rozpuštění hlasovali i poslanci Věcí veřejných je taky pochopitelné, protože jim určitě Blbý Blbější Bárta vyplatí zbytek peněz, které by získali ještě za sezení v poslaneckých lavicích a Bártu to už asi nebaví, tak to chtěl předčasně zabalit. Hračka se pokazila a nyní je pro všechny jen trapnou kvíkající figurkou.

A konečně ani stanovisko bývalé koalice nikoho nepřekvapilo. Strana z telefonní budky LIDEM musela hlasovat jedině proti rozpuštění, jelikož je to pro ně jediná šance, jak ještě nějaký ten měsíc přežít. TOP 09 zase potřebuje co nejvíce poslanců, aby maskot Karel a medvědář mohli do médií a to i zahraničních drmolit své blbosti a hlouposti. Navíc pokud by byly předčasné volby, tak si nemohou být jisti, tím že starostové Gazdíka u nich v holportu zůstanou.

A co poslanci ODS? Tak pro ně to bylo taky existenční, rozpustit se, tak vědí, že se jich zpět do sněmovny dostane asi tolik jako by chtěli hrát u dvou stolů pauzírovaný mariáš. Ovšem tímto poškodili hlavně ODS, která by se o to dříve dostala do očistného procesu. Ono totiž po předčasných volbách by mohli mít i problém sestavit poslanecký klub, a pokud ne, tak by byl hodně malinký.

Rada pro členskou základnu občanských demokratů: Všichni kdo za ODS hlasovali proti rozpuštění sněmovny už nikdy nedávat na jakoukoliv kandidátku. Recyklaci Vaší strany, pokud je to vůbec ještě možné, tímto zase odložili. A byli to všichni přítomni.