GLOSA: Sedla si ODS na lep lopaty od Kalouska

Ponechme stranou, co bylo příčinou pádu Petra Nečase, podívejme se spíše jaké to má následky a jak Kalousek v tom bruslí. Volání po předčasných volbách, tak tomu lze rozumět u komunistů i socialistů. Paroubkovi a Bártovi nerozumím, nemají šanci, ani kdyby se na hlavy stavěli a vyváděli cokoliv. Strana z telefonní budky LIDEM se chová předvídatelně, na oko prská a je ráda, že se asi poroučet nebude. Ovšem taktika TOP 09 je čistě tradičně nečitelná, tvoří ji totiž Kalousek.

Je více než zřejmé, že nabídka koaličních partnerů ODS, aby nominovaly nového premiéra, je z hlavy ministra financí Kalouska. On nepotřebuje, aby vláda nedovládla. Na ministerstvu financí a nejen na něm má ještě hodně „svých“ úkolů. Takže předčasné volby, ač by na nich TOP 09 netratila politicky, by způsobily „jiné ztráty.“

Tím že na tuto strategii ODS kývla, strčila hlavu do oprátky, kterou právě Kalousek upekl, aby minimalizoval své ztráty, posílil a ODS ještě více oslabil. Nový premiér nebude mít lehkou situaci, již předem je jasné, že bude pod drobnohledem novinářů, kteří se na něj vrhnou jako hyeny. Kalouskovi proto ODS nyní posloužila jako otrok na špinavou práci.

Jediné co mělo z ODS zaznít, by bylo: „Premiéra nechce, ať je ministerským předsedou Kalousek!“ Panečku to byste koukali, jak rychle by byla Sněmovna rozpuštěna.