Kalousek zešílel a uniká lékařům

Včera jsem se zamýšlel o daních, nad českým daňovým systémem. Ministr Kalousek si to asi přečetl a usoudil, že udělá pravý opak. Oživit ekonomiku snížení daňové zátěže? Kdepak. Zvýšíme DPH a rovnou na 20% a na všechno. To je daň, která se jednoduše vybírá, před ní nikdo neuteče. Ale asi si uvědomuje, že vybere míň, jelikož ještě nechce přidat důchodcům ani halíř a to po tři léta. Náš penzijní systém je na houby, ale penzisté za to nemohou. Ovšem Kalousek je trestá zvýšením nákladů a zmrazením příjmů.

Nesnáším Dr. Rátha, tento pán je mi odporný, ovšem kdyby začal inicializovat nějaký lékařský odchyt ministra Kalouska a odvoz do Bohnic, aby se tam na něj koukli v čele s Dr. Davidem, tak bych Ráthovi tleskal. Proč? Protože šílenci by se měli podělat mezi sebou.

Kalousek, ta koule u nohy české ekonomiky, byl oceněn a to nejednou jakou nelepší ministr financí, nějakým globálním spolkem. Ano pro ně je nejlepší, proč? Likviduje českou ekonomiku, aby si jí pak nadnárodní koncerny koupily pod cenou anebo dokonce k nám vstoupily na základě našich pobídek. Proto se jim šílený ministr Kalousek, který vede ministerstvo financí jako totální blb, líbí. Proto je tento fanatik a ekonomický neumětel oceňován.

Hledat úspory ve státním rozpočtu, to chce mít inteligenci a manažerské schopnosti, důvtip a plodný tým na dobré myšlenky. Státní aparát je zbytnělý a některé úřady máme jen pro další úřady a tak podobně. Ovšem génius Kalousek umí jen tupě škrtat a hloupě zvyšovat daně. Co naplat není se čemu divit, ona hranice mezi genialitou a šílenstvím je tak nepatrná, že se nějakému géniovi postaví pomník a uctívá se, pak odstupem času se zjistí, že to byl jen pomatený a zvrácený šílenec.

Ministře Kalousku jednoduchý recept, jak ušetřit, být populistický, zároveň škrtat a vybírat více daní, daně zvýšit a nikdo si nebude stěžovat, opravdu existuje. Třeba je náš ministr tak šílený, že se touho hloupostí, nechá inspirovat. Zrušte všechny přímé daně pro fyzické osoby, zrušte všechny nepřímé daně krom DPH a DPH zvyšte na průměrnou daňovou zátěž a máte jistotu výběru 99% daní.

Je to šílená pitomost, tak šílená, že by to mohl uskutečnit jen náš galaktický, gigantický a nejlepší ministr financí všech doby a všech existencí. Tak Kalousku do toho, jako člen klubů kokotů, bys to mohl zvládnout.