Daně vraždí svobodu

Při zamyšlení nad daňovým systémem, který nás omezuje, kde se podíváme, nezbývá nežli konstatovat, že daně zabíjejí svobodu jednotlivce, jsou pro korupční a nenesou nic dobrého, teda tak jak je známe u nás v ČR. Žádný daňový systém nebude ideální, takový aby se všem líbil, ale náš je zvrácený a obludný. Proč jsou naše daně tak zvrácené? Podle mne je to tím, že to je jedna veliká novela neumětelů a nešiků, kteří nerozumí ničemu a jen populisticky tento nefunkční systém upravují do totálního zmateného propletence, který je pak neskutečným bičem na občana, tak jako celý náš byrokratický, šílený a úchylný systém.

Den daňové svobody

Ač daň z příjmu fyzických osob je 15%, tak den daňové svobody je někdy po půl roce. Tento paradox je vysvětlitelný jen tím, že již ze zdaněných peněz platíme další a další daně, spotřební, DPH a dalších desítky výmyslů, jak svobodu člověka zpoplatnit a tím jí, co nejvíce omezit. Jelikož pro centrálně řízené státy, které nesou prvky oligarchie, je svobodný občan velkým nebezpečím. Takový by mohl oligarchie odstavit nebo by mohl zapříčinit společenské změny.

Daňové úniky I.

Prvně vznikají daňové úniky v daňových systémech, které jsou nepřehledné a prolezlé výjimkami a výjimkami z výjimek a jiných speciálních úprav, tu pro někoho, tu pro situaci a pak stála novelizace někdy už pro novelizace nebo jen tak, že to nějakého pomatence napadne. To je jeden z důvodů, proč se daně neodvádějí, tak jak se odvádět mají.

Daňové úniky II.

Čím vyšší daně vyžadujeme a chceme vybírat, tím méně jich vybereme. Zní to nelogicky, ale je to logické až moc. Protože pokud daňová povinnost zabíjí úsilí k dosažení výsledků, tak stojí za investici si daňovou povinnost snížit a to jakkoliv. Pak u nepřímých daní se dá tato daňová povinnost obejít tím, že se prostě spotřeba nekoná, ale jen na území ČR, koná se u sousedů. Tudíž tak našimi penězi pomáháme Němcům, Polákům, Rakušanům a Slovákům, přesně v tomto pořadí. Nákupní síla je mobilní, tak se přesouvá za nižším zdaněním.

Nízké daňové výnosy

V dnešní době se nízké daňové výnosy řeší drakonickým zvyšováním daní, proč? Je ten kdo o tom rozhoduje nepříčetným, hloupým, omezeným nebo to je jeho cíl? V případě spotřební daně z nafty z tranzitní dopravy je výběr rovný nule. Jsme malá zemička, tudíž veliký kamion nás projede, aniž by u nás tankoval, taky proč by to dopravci dělali, když máme snad nejdražší PHM v Evropě. Tuzemští dopravci určitě nepostupují jinak. Takže pane ministře nejlepší v celé galaxii mimoňů, proto je důležité daně zvyšovat, abyste vybral ještě méně.

Vysoké daňové výnosy a velká míra daňového zatížení

Tato kombinace už zavání nebo přímo je finanční diktaturou, kdy za porušování daňových povinností hrozí rovné tresty nebo vyšší, jak za hrdelní zločiny. Dosažení takového ideálu je zavedení policejního státu s finanční diktaturou, kdy podezřelý bude každý a bude muset prokazovat svou nevinu, to je cílem všech socialistů, aby měli plnou kasu. Je hodně divné, že to je cílem i rádoby konzervativního ochotníka Kalouska. Takže tato kombinace zabíjí veškeré lidské a občanské svobody.

Jaké další nebezpečí nám přinese takový stav? Velké přerozdělování, utoho se krade vždy a ve velkém, dále pak toto znevýhodňuje přímé plátce nad přímými příjemci. Nevyplácí se pracovat, ale jen brát vše možné dávky. Občan na dávkách je hodný a není podezřelý, že daně krátí, tak finanční ředitelství půjdou po krku aktivním. Jenže ti aktivní se na to jednou taky… A pak zbudou jen drábové na výběr a stáda lenochů. To je cíl?