Kdo je kdo: Petr Sedláček, ostravská figurka

Ostravský alkoholik, zkrachovalá existence, bajkař a lhář, který dluží peníze za chlast na který ani nemá, kde se jen podívá. Aktivní politický turista, započal už za minulého režimu u národních socialistů, tedy člen Národní fronty. Pak přesídlil do OF, jako všichni soudruzi, pak do ODS, tak jak u takových soudruhů, jako byl on, bylo zvykem. Z ODS byl po vzájemných dohodách pro svůj vztah k alkoholu odejit. Nesčetněkrát ochromoval sněmy v opilém stavu, že se na nohou nedržel. A nyní se snaží být novinářem, kdy ve své žumpě přetiskuje vše možné a vylívá si své hnoje z hlavy po intoxikaci alkoholem.

No je to opravdu zvláštní člověk, který je plný ideálů něco dělat, ovšem nic nedělá, jen mluví a mluví, pokud někde jede vlakem, tak ne prvním, kterým jet chce, ale až dalším, protože si neumí nachystat budík, aby se probudil v čas.

Jak mile vystoupí z vlaku, tak hledá hospodu, nejlépe hned u nádraží. Pak uplácá nějaké zpravodajství na svých stránkách ostrava-online.cz a už se zase valí do hospody, kde se opije pod lidský obraz a jede vlakem zpět.

Ve vlaku pokračuje s alkoholem, a jak z něj vystoupí, tak přemýšlí, kam jít zase požívat alkohol. Zdá se Vám to šílené? No asi je, ale to je popis jednoho výletu páně Sedláčka Petra do Prahy. On vlastně ten celý den prožil s pivním půllitrem v ruce a asi mezi tím byla i nějaké vodky.

A nejhezčí na tom je, že spotřeba alkoholu je tak vysoká, že si stále půjčuje peníze, jedná se sice o drobné nebo menší částky, ale vrací je tak sporadicky, že je stále dlužníkem z mokré čtvrti.

Jeho vztah k alkoholu je takový, že aby si půjčil pár stovek na konzumaci piva, tak je schopen cestovat přes celou Ostravu napříč. Ovšem pak jak to má vracet, tak je to moc daleko.

Nevím, jestli se mám dále nechat takovým člověkem vydírat. Proč taky. Kdysi jsem měl roztržku s administrátory na iDnesu, no co tak jsem Dvořákovi (blog.iDNES) mailem napsal, co si o něm myslím, byl jsem vulgární, sprostý a co?

Byla to soukromá korespondence, mezi dvěma osobami. Nic veřejného. Ovšem věčný pijan piva Sedláček Petr, předlistopadový člen socialistické strany, se této komunikace zmocnil a nyní mi vyhrožuje, že ji zveřejní. Tak nechť si poslouží, on se tímto stane nízkým a malým člověkem, kterému už z mozku po pivu moc nezbylo.