Je ODS mrtvá? Kdy se bude konat pohřeb?

Průzkumy preferencí volebních stran jsou daleko nepřesnější nežli předpověď počasí. To je obecně známé, ovšem předsednictvo ODS by je na druhou stranu nemělo brát na lehkou váhu. Poslední průzkum vzkazuje členům ODS, že volby do poslanecké sněmovny, by mohly být posledním hřebíkem do rakve jejich strany. Nechci obhajovat politiku ODS, ta je mi stále a stále vzdálenější. Ovšem zatím je ve stádiu, kdy garantuje být po krk v problémech. Jiné alternativy, které nabízí politické spektrum, ukazují, že budeme pod vládou jiných socialistů, tedy oranžových, v problémech utopeni.

Proto ač nelze považovat dnešní ODS pod vedením Nečase a jeho boys za stranu pravicovou, spíše za proevropskou a středovou s určitými rysy socialismu (zvyšování daní a tím i přerozdělování), je to stále asi nejpravicovější politický subjekt v Poslanecké sněmovně. Odliv členů od občanských demokratů a to ne jen nevýznamných, nechť je toho důkazem. Cestu ke zvýšení preferencí nenastartoval ani poslední volební kongres. Ten jen potvrdil, že „loď se potápí a na palubě se vesele dál tančí!“

Příští rok je super volební a proto může znamenat i absolutní vymazání ODS s politické mapy. Pokud tato strana ztratí komunální zastupitele, nebo komunální politici nebudou chtít za ODS kandidovat, tak to může být konec partaje, nebo klinická smrt. Kdo ví, jestli se z toho proberou. Jenže kam se poděl volič, který by rád volil pravici? Část pomatenců, kterým havloidní média vymyla hlavy, se přiklonili k fašistické TOP 09, ale kde je zbytek? ODS měla své kmenové voliče.

Čeká bývalý volič ODS na nějakou alternativu nebo rezignoval na své myšlenky a svůj politický směr? Ono žít v zemi, kde je taková podpora socialistů a komunistů je frustrující. A navíc, pokud média stále a dokola opakují pohádku o pravicové TOP 09, kdy tento účelový spolek prvně nemá se stranou nic společného a tím méně ještě s pravicovou.