Ištván Babišovski jako mediální analytik a publicista nám poskytl třaskavý text. Sabina Slonková je patrně představitelkou české obdoby Komise pro neamerickou činnost. Kdo jí platí?

Pátá kolona je v České republice realitou. Ovšem není vše, tak jak se zdá a ani sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ano, je to tak. Mířím tím k tomu, že v rámci mediální propagandy a informační války se Česká republika stává takovým městečkem někde u kanadské hranice pod názvem Twin Peaks. Ono nejlepší obranou byl vždy útok a to mediální prostitutky moc dobře vědí. Pátá kolona jsou lidé placení přímo z ambasády SS (Spojené státy), či neziskovkami napojenými na rozpočet vlády SS.

Sabina Slonková - Babišová waffen SS?

Sabina Slonková –  waffen SS?

Asi na příkaz řídících důstojníků tajných služeb SS se proamerické presstitutky rozprchly z redakcí hlavního proudu, aby tady vybudovaly nějakou „alternativu.“ Prvně se rozhodly vyčistit prostor mediální prostor. Válečnická strategie? Ano. Nebo jak si vysvětlit, že ta nejagresivnější z nich, Sabina Slonková pracuje pro web, jehož doménu vlastní Dead Line Media, s. r. o. Tuto společnost založil Jakub Unger, jehož kvalifikací je pouze jedno, je partnerem Slonkové. Že by její „otrok“?

Sabina Slonková (SS) jako Waffen SS? Tak jak jinak, když je u projektu Dead Line Media…

Kdysi jsem Sabinu Slonkovou přirovnal k Waffen SS (SS – iniciály Sabina Slonková) Andreje Babiše, když nastoupila k Tiskovému orgánu Politické firmy ANO. A nyní se bumerang vrátil.

Začátkem letošního roku naší redakci bombardoval jakýsi presstitut Syrovátka z free-mailové adresy, že s nějakými kolegy zakládá jakýsi web a že by jej zajímalo, kdo nás platí. Dále kdo je členem redakce, atd. atd.

Takový výslech jako od tajné služby, to byl. Byl proto poslán přímo do míst, kde slunce nesvítí s tím, že vše se dočte v tiráži našich serverů. K financování jsme mu odpověděli, že jediné příjmy jsou pouze z proklikové reklamy. Tak to i v lednu bylo. Od února nám můžete posílat i Prémiové SMS.

Po dvou měsících Syrovátka uplácal nějaký článek, psal jsem o něm zde, že jsme web, který šíří proruskou propagandu, nevšiml se ani, že jsem skupina webů. Typické. To vše v atmosféře, kdy představitelé EU a Spojených států oznámili, že budou investovat nemalé prostředky do své propagandy pomocí „nezávislých“ webů.

Jak to hezky do sebe zapadá. Jaké důkazy Syrovátka přinesl? Žádné. Jen klasické sračky, tak jak to oni umí. Ale i tak mu ještě jednou děkuji za reklamu.

Ištván Babišovski? Tak to opravdu není náhoda, ale tak tomu osud asi chtěl

Kdo je Ištván Babišovski, který nám poskytl zajímavý a třeskavý text, z kterého budu dál čerpat? Je to osoba, která se pohybuje dlouhodobě v oblasti médií. Má kontakty jak v médiích hlavního proudu, tak v médiích alternativních a dobré kontakty má i na nějaké ty politiky, prostě tak jak to v naší malé zemičce chodí.

Po útocích na alternativní weby jsem se s ním sešel a dal mi následující text. On o tom už obsáhle psal i Petr Hájek na svém kontrarevolučním magazínu Protiproud, ale on pohled člověka, které žádný web neprovozuje, bude určitě také zajímavý:

Sabina společně se zpravodajskou službou zprovoznila web, kde se s tím již nehodlá párat

Když se jí (Sabina Slonková, pozn. red.) tyto její aktivity dařilo zprostředkovaně financovat přes velký mediální dům, nikdo se nepozastavoval nad výdajovou a příjmovou stránkou celé věci. Problém je v tom, že získávání indiskrétních informací je pouze trojí: Mstící se zdroj (insider), za úplatu nebo jde o zdroj z bezpečnostních či zpravodajských kruhů. Vtip je v tom, že pokud by šlo o člověka, který je insiderem, tak na takovém zdroji nelze postavit obsah webového projektu Slonkové. Pokud se jedná o úplatný zdroj, půjde o poměrně vysoké částky, které musí být nějak financované a projekt Slonkové nemá žádné velké finanční krytí, takže je na místě otázka, z jakých finančních zdrojů by pokrývala s tím související náklady. Pokud jsou zdrojem lidé z bezpečnostních či zpravodajských kruhů, pak je na místě otázka, jestli nejde čirou náhodou o nezákoné aktivity zaměstnanců státu, kteří zneužívají informace a prostředky jim svěřené.

V článku ČTK je je kromě neskrývané píárové podpory Slonkové zajímavé i shrnutí, kolik vzniklo nových webových projektů. Ještě zajímavější by bylo, aby někdo konečně alespoň odhadl náklady s tím spojené. Když to srovnám s informacemi, které jsou poměrně dostupné, musí v těchto projektech lítat dohromady desítky milionů – možná i více. Přitom šance na úspěch není nikterak velká, protože nově vzniklé projekty nemohou nafouknout existující informační tok mainstreamu a pravdu sdělovat také nemohou, to by obratem přestaly být financované. Tak co chtějí vlastně nabízet? Protiruskou propagandu ve stylu Echo24 D. Balšínka?

Po ovoci poznáte je. Roste jen na stromech americké ambasády v Praze

Nyní citaci z textu pana Babišovského přeruším a zaměřím se na jeden společný faktor, který mají weby těchto presstitutek, které byly „na oko“ vyhnány z velkých mediálních domů. Pokud to bude vypadat, že pracují na malých projektech a skoro zadarmo, jako aktivisté odhalující spiknutí ruských tajných služeb na našem území, tak o to by mohli být úspěšnější. Jenže oni tak nevypadají. A tady to zase čouhá jako nohy ukrytého milence pod postelí. Toto přeci nemůže na inteligentní lidi fungovat, když znají jejich historii.

To může fungovat jen v zemi, kde si myslí, že o ni jsou pupkem světa, že o ni jsou nejlepší, že oni jsou nenahraditelní. Samotní pak nevědí, jak se jmenuje jejich prezident a kde třeba leží Japonsko. Ano řeč je o Američanech. O Češích jeden psychiatr sice řekl, že jsou ve většině debilové, ale i debil má paměť a ví, co bylo včera a ví, kde novináři tvořící takové projekty kdysi pracovali. Ovšem většina Američanů je dnes tak informačně zdegenerovaných, že věří snad jen Jen Psaki. Proto asi mají takové tiskové mluvčí. Prostě aby byli na úrovni posluchačů, voličů, ovcí, prostě tupých mas.

A právě, když jsme si o tomto tématu s Ištvánem Babišovskim povídali, neposkytl mi jen text, ale i zajímavé chvíle nad rozkrýváním této zpravodajské hry tajných služeb, které si tady vytvářejí svá média, narazili jsme ještě na jedno pojítko všech těchto nově vzniklých webů. “Všiml jsem si, že všechny nové projekty mají relativně podobnou grafiku…,” pozastavil se Ištván.

Tak a pak jsem byl já za hlupáka, že nevím, o které jde. Ale to bude asi tím, že nemám na práci nic jiného než přehazovat na půdě ty tuny zlatých rublů, které mi pravidelně posílá Vladimir Vladimirovič poštou po jedné kopějce.

Nebudu jim zde dělat reklamu, tak si to budete muset zadat do vyhledávače, ale jedná se o tyto projekty, které jsou si graficky snad podobny jako velikonoční vejce vejci. Jen barvičky, tedy omalovánky, jak říká můj známý přes IT, mají jiné: Šafr s jeho Svobodným fórem, již zmíněná Waffen SS Slonková s Neovlivní, Neumannův Hlídací pes, pak hodně propagované Echo 24 Balšínka, které nám návštěvností nesahá ani po kolena, nebo dále od Čásenského jakýsi Report magazín a nakonec Dotyk Michaela Klímy, za kterým stojí Ekonomia, proto jej v seznamu podobných zlobrů přidal Ištván Babišovski až na poslední místo.

A co mají společného tito novodobí inkvizitoři hlídající unipolární totalitní pravdu šířenou z Washingtonu?

Tak tady nechám opět promluvit mediálního analytika a publicistu Ištvána Babišovského: Protiruskou agendu; Podpora USA, EU; Podpora pravdoláskařů; Vazby na zpravodajské služby; Spolupráce s nadacemi typu Open found society; Úzké vazby na US ambasádu; Opozice proti novým majitelům médií, kde v minulosti pracovali  – Babiš, Bakala, Křetínský…; Neprůhledné financování – neexistuje nikde zmínka o nákladech na přípravu a provoz projektů; Neprůhledná návštěvnost – žádný z projektů nemá počítadlo a tak dále.

Balšínek již byl přistižen při nafukování návštěvnosti echo24.cz, ale podle zběžného pohledu na statistiku si špatně nevede. Všechny projekty jsou poměrně nákladné, což je dané typem média – nároky na administraci, grafiku, fotografie a podobně. Předpokladem je pronajatý nebo vlastní server. Redakce v pronajatých prostorách složená z interních zaměstnanců a externích spolupracovníků z řad profesionálních novinářů. Nákup techniky a vybavení. Platby za služby – internet, telefony, auta a podobně – spotřební materiál. Platba za reklamní kampaně, public relations a tak dále.

Investoři těchto projektů jsou více méně skrytí za nejrůznější organizace, instituce, nevládky, Člověky v tísních a tak podobně. Žádné z nových periodik nemá konkrétní finanční strategii. Vše je spíše nastíněné v podobě racionálně nedešifrovatelné.

Je nemožné, aby Echo 24 bylo financováno, jak oni sami tvrdí. Vždyť je to web na chvostě pelotonu. Pozor a to je ten nejnavštěvovanější

Pokud se podívám na nejdéle fungující Echo24.cz, zjistíme, že oficiálně pracuje v projektu 14 osob, ale není zmíněn nikdo, kdo se stará o technický support, administrativu webových stránek, grafickou úpravu a fotografie. Dále je nutné zmínit, že Echo24.cz sídlí na exkluzivní adrese Malostranské náměstí 14, kde lze předpokládat, že minimálně 14 osob bude mít k dispozici odpovídající počet čtverečních metrů, které jsou v této lokalitě spíše dražší než levnější. 

Nákladovou položkou jsou i provozní náklady – telefon, internet, provoz aut a tak dále. Samostanou nákladovou položkou je provoz serveru s odpovídající kapacitou unikátních přístupů (RU), které se podle oficiálních zdrojů pohybují od 100 do 200 návštěv tisíc měsíčně.

Zhodnocení webu Echo.cz v kontextu s ceníky firem zprostředkující reklamu se může částka takto získaná pohybovat v rozmezí, které určit přesně nelze. Ale že by tato neodhadnutelná částka bez problémů pokryla kompletní náklady spojené s provozem projektu, jeho rozvojem v podobě tištěného týdeníku a placené reklamy upozorňující na vlastní existenci, lze úspěšně pochybovat mimo jiné i proto, že investor Klener bude buď filantropem a nechce z projektu ani korunu nebo doufá, že se projekt nakonec stane výdělečným, ale to by musel dosáhnout čísel kolem 700 tisíc až jednoho milionu měsíční návštěvnosti (RU).

Podle veřejné zprávy Net monitoru měl web Echo 24 v lednu 2015 návštěvnost 198.763 reálných uživatelů, což je to zmíněné RU panem Babišovskim.

Skončí Slonková a jí podobní jako Léko s Českou pozicí, že se jejich „tajný“ sponzor prořekne, že to vše platí?

Dejme ale předem slovo panu mediálnímu analytikovi a publicistovi: Celé je to o tom, že další nově vzniklé weby sledují naprosto stejné cíle a jejich náklady na provoz jsou obdobné, anebo deklarovaně mnohokrát větší. Sabina Slonková měla údajně oznámit, že provozní kapitál na první rok činí 10 milionů Kč. Což by odpovídalo zkušenosti I. Léka, bývalého šéfa České pozice, který před převzetím Mafrou měl účetní ztrátu 15 milionů Kč.

To mne mimo jiné vede k závěru, že žádný z projektů, o kterých se zde zmiňuji, asi ani nepočítá se ziskovostí, ale mají sloužit něčemu jinému. Informační válce, která se spuštěním těchto webů dostává do zcela nové fáze.

Podle sebe soudím Tebe. Kdyby nebyli lenoši, nepotřebovali by miliony, ovšem propaganda se s lásky k vlasti nedělá…

A tady jsem zpozorněl: „Ale jim dáváš přeci za pravdu, že mne musí přeci ten Putin platit.“ Ištván se jen usmál: „Nechci Tě Radku urazit, ale i běžný čtenář pozná, že jste klasický alternativní projekt, který funguje „za suché z nosu.“ Sám se mi přiznal, že nemáš ani na korektury textu. A někdy je to celkem poznat. Ale neztrácej hlavu. Oni na to mají, ale hrubky ujíždějí i těm největším vydavatelským domům.“

To jen tak na okraj, že víme, jak oni to ti presstituti myslí s těmi útoky na alternativní weby. Oni podle sebe soudí Tebe. Nedokáží si představit, že někdo něco dělá jen pro zábavu. Portál skupiny serverů …bez politické korektnosti! dělá parta nadšenců z celého světa, kdy nejtvrdší chleba nesu já sám. Denně při redakční činnosti trávím dlouhé hodiny. Naštěstí s moderní technologií mám redakci všude tam, kde se dá připojit k internetu.

Nevím kolik času na přípravě zpráv a článku tráví mí kolegové, kteří vše dělají zadarmo; taky je mi to jedno. Protože, když nic nedodají, tak nedodají. Ale já pracují na svém projektu 365 dní v roce, pokud není přestupný, to pak o den víc, 7 dní v týdnu a to minimálně po 6 hodinách denně, ale spíše více. Dnes, kdy píšu tento článek, jsem začal pracovat v 7:00 a nyní je 16:18 hodin a stále není ještě hotovo.

Asi budu filantrop, jelikož v začátcích jsem utápěl na provoz své peníze z jiných svých pracovních aktivit a nyní se to už uživí samo. A jaké máme náklady? Minimální, čtyři domény po dvou stovkách na údržbu za rok a s nájmem serverů i s dalším se vejdeme do 12 tisíců ročně.

Kdo sponzoruje pátou americkou kolonu v České republice? Tak to ví i malé děti a cvrlikají si to vrabčáci po střechách

Na řečnickou otázku, kdo může platit americkou pátou kolonu, jsem žádnou odpověď ani nečekal, ale pan Babišovski ji měl pro mne připravenou:

Společným jmenovatelem pak budou nakonec nejrůznější cesty jak nové weby financovat a přitom nevyvolávat otazníky stejně jako svého času u České pozice, kde I. Léko léta mlžil, až jednou samotný Babiš řekl v jednom interview, že on je sponzorem.

Kdo se po létech přihlásí ke Slonkové, Neumannovi, Šafrovi, Klímovi, Balšínkovi respektive Klenerovi a dalším. Bude to BIS, Open found society nebo nějak eurofond ala Karel Veliký nebo snad přímo velvyslanec USA v Čr, který předá nějaké oficiální vyznamenání? Vyčkejme času.

Informace publikované v těchto nových projektech budou přebírat – citovat – korporátní média a tím budou moci vytvořit prostor pro šíření účelově formulovaných informací, komentářů a analýz a zároveň nebudou nositeli stigmatu autorství spojeného s pochybnou slávou hvězd a pruhů.

Pokud to bude nutné, informační válka dostana další rozměry, například v podobě omezení, či přímo zákazu webových projektů, které jsou “infikované rusofilií”  a tím se definitivně uzavře diskuse a otevře se cesta demokracii, pardon demokratuře.

A na konec? Výzva na souboj…?

Tak nějakého Syrovátku ze stáje Dead Line Media, s. r. o. od Slonkové zajímalo, kdo že nás platí. Není to vulgární otázka, ovšem odpovědi a odeslání do míst, kde ani slunce nesvítí, bylo proto, že prvně měl naší redakci poskytnout, kdo platí je a pak bych jim velmi rád poskytl i naše údaje. Asi by se jim to nelíbilo, že za zjištění, že to děláme vlastně zadarmo, by se odkopali.