GLOSA: Stanjura chce politickou popravu Nečase za zavřenými dveřmi

Snad nejbližší spolupracovník ve straně spadlé hvězdy Nečase je Zbyněk Stanjura. Tento Nečasům muž včera na výkonné radě navrhl, aby dnešní Kongres ODS byl neveřejný. Je to sice jen návrh, se kterým musí souhlasit delegáti a tento přijmout. Jedná se ovšem o bezprecedentní návrh. Nikdy v minulosti si toto nikdo u občanských demokratů nedovolil ani navrhnout. Duo Nečas a Stanjura se evidentně snaží z demokratické strany vytvořit stranu totalitární, jen aby si udrželi moc.

Už bezprecedentní a stylu totalitárního Nečase byly regionální sněmy, kde se rozhodovalo o podpoře či nepodpoře Nečase aklamací. Takto dopadla strana, která aklamaci odmítala při poslední prezidentské volbě, jako silně nedemokratický prvek voleb. Nečas je hrobníkem ODS. Bude Stanjura tímto návrhem Nečasovým řezníkem? Představa, že média a hosté budou po projevu upoceného předsedy a projevech hostů vyvedeny z jednacího sálu a dveře se zavřou, je nepředstavitelná.

Tento návrh by měl vést k jedinému. K odmítnutí celého vedení strany, jelikož toto je směr, který stranu voličům uzavírá. Ale taktéž tak stranu uzavírá i svým členům, kteří si delegovali delegáty, kteří budou moci až zpětně informovat své stranické kolegy o průběhu Kongresu. Nečas se svými spolupracovníky nejenže prosazuje socialistickým program pro ODS, ale díky tvrdé kritice, jeho špatných kroků, se snaží z ODS udělat uzavřenou sektu. Věřme, že Stanjurův návrh bude hromadně zamítnut.

Je na čase, aby se ODS zbavila Nečase?

  • ANO (69%, 269 hlasů)
  • NE (31%, 120 hlasů)

Celkem hlasovalo: 389

Nahrávání ... Nahrávání ...