GLOSA: Až pět lidí odjelo na demonstraci Holešovské výzvy

Dnes ráno byl vypraven zvláštní vlak, který měl svést demonstranty na protestní akci Popelky a jeho Holešovské výzvy. Z Ostravy tento zvláštní vlak vypravila společnost Leo Expres, proto protestující jeli příměstským vlakem švýcarské kvality s v nitřním vybavením vyrobeným v Polsku, taková zlatočerná lokálka. Z hlavního nádraží v Ostravě vyjelo celkem pět demonstrantů. (Slovy pět osob).

Na nádraží Ostrava-Svinov se k této osamělé skupince lidí, kteří jedou „svrhnout“ vládu Petra Nečase přidali další zoufalci a celkem jich odjelo do Prahy šestnáct. Ovšem všichni věřili, že demonstrace bude masová a že se jim podaří bezprecedentní způsob politického angažmá, kdy ulice rozhoduje o vládě navzdory Poslanecké sněmovně. Ostatně tito samozvanci mají své vzory v největším kašpárkovi v Senátu – Okamura a nebo největší hysterce advokátního stavu Samkové.

Pro zájemce, kteří budou v Praze a dlouho neviděli trapné představení, trapných lidí, kteří nevědí, co to jsou základní principy demokratické společnosti a většinou jsou duševně a společensky pomateni, tak tito jedinci se budou vyskytovat na Václavském náměstí. Možná je bude i vyrušovat taxikář a D. J. husitských chorálů Ponert.