Darmožrouti a nenažraní; Asi to chce vzít vidle a táhnout do Prahy politikům ukázat zač je toho loket

Znáte to. Z cizího krev neteče a sousedovy koláče se rozdávají nejlépe. A ve stejném postavení je i vláda plná zlotřilců, Parlament částečně tvořen panáky, kteří hrabou jen pro sebe a jednají z jinými darmožrouty, jak sežrat nejvíce ze společného krajíce. Proč tak zostra? Tak ostré to není; Pokud nejste nejste ústavní činitel, tak mi dáte za pravdu, jelikož právě ústavní činitelé si na příští rok zvedli své, již tak nehorázné příjmy, o dalších 9%.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Také mi mohou nadávat úřednici, že je označuji za vyžírky. Ale oni jsou: Služební zákon jim zvýší jejich příjem o 5%. A za co? Za to, že za peníze, které Vy v ekonomice vytvoříte při tvorbě hodnot, Vás oni budou buzerovat, šikanovat a jinak znepříjemňovat Vám život.

A pak se sešel sviňák se sviňákem v rámci tripartity a odbory státních zaměstnanců si vynutili zvýšení platů v státním sektoru, které nevytváří skoro žádné hodnoty, ale někde je zase podhodnocen; tak si odborářská svoloč vyjednala zvýšení příjmů státním zaměstnancům o 3%.Není to vůbec o závisti; Kdo se činí nechť se má

Víte ono, kdo se činí nechť se má; ten kdo se činí, ten však nežebrá. Nezávidím nikomu nic. Známý nyní čeká než mu vyrobí nové auto za pár milionů. Nezávidím mu. Přeji mu to. Od slunka do slunka se stará, aby se jeho zaměstnanci měli. A z dlužníka vypadl obrovský dluh, tak si udělá radost. A pak je to z jeho peněz.

Ovšem dokážu se naštvat, kdy si politik zvýší hranici přepadu svého prasečího koryta o 9% a starobním důchodcům zvýší důchody o 0,9% to je výsměch. Devět procent z řádových sta tisíc je mnohem mnohem více než 0,9 z řádových deseti tisíc (aby se lépe počítalo).

Takže logika zákonodárců zní takto: Kdo má desetkrát méně tomu desetkrát méně přidáme, nežli ten kdo má desetkrát více, tomu stonásobně přidáme. A to je už na ty vidle: Hnát je cepy, sudlicemi a vším co lidem přijde pod ruku. Jako to ho krále Kazisvěta.