Poloopice v uniformách?

Otázka v rámci debaty, zda má mít Městská policie oprávnění měřit rychlost, je špatná. Debata by se měla vést nad tím, zda je Městská policie jako takový vůbec k něčemu. Podle senátora Čunka je zbytečná.

Vozidlo poloopic?


Dovolím si s ním souhlasit s tím, že dodám: Je absolutně zbytečná a její fungování je protiprávní. Zákon o obecní polici by měl být zrušen, jelikož ozbrojené složky mají být dle ústavy řízeny centrální mocí, nikoliv komunálními politiky.

Zapátral jsem a objevil i tvrzení přímo toho jedno zbytečného, že nejsou zbyteční, že uklízejí mršiny zvířat, že odchytávají psy, že uklízejí ulice od bezdomovců a pod. Bože, to snad ne. Na úklid ulice není třeba uniformovaný strážník, ale jen uklízečka. Takže to jsou takové uklízečky, které Vás pak buzerují za parkování.

Nedávný průzkum mezi obyvateli Prahy prokázal, že většina Pražanů považuje strážníky za zbytečné a nebezpečné, kteří jen buzerují a vybírají pokuty za parkování a rychlou jízdu. Pokud by se podobný průzkum konal po celé republice dopadl by stejně. Je to jen taková zbytečná banda poloopic v ulicích navlečená do uniforem? Jak vyhánění bezdomovce z ulice jsem viděl na vlastní oči. Nijak.

Zrušením Městské policie by se ušetřilo. Na kriminalitu by to nemělo vliv, protože stejně řeší jen marginální dopravní přestupky a k jiným výkonům jsou zbyteční, směšní a nadbyteční paraziti na veřejných rozpočet. Společnosti jsou k smíchu a autoritu mají jen ve svých mokrých snech, když se pak vzbudí s polucí.

Řešení: Stačí jim svléct uniformy, dát montérky a oranžové vesty a mohou vesele zametat ulice. K tomu jsou plně kompetentní. Ale pozor do jejich rukou patří pak je metací prostředky, lopaty raději profesionálním metařům ulic.