Aktivní ochranářští aktivisté aneb jen se něco šustne na Přednáraží ,tak se Kumar stopoří

A je to tady zase. Dlouho se o tom nic nepsalo, tak je třeba rozvířit prach. Zima je mírná, tak se tam nelegálním obyvatelům, okupantům, bydlí pohodlně, na Přednádraží. Jsou na špínu a odpadky asi zvyklí, což vypovídá, že je to etnikum stále zasaženo úplavicí. Ovšem iDnes a Kumar umí udělat velikou zprávu z ničeho. V tomto jsou to géniové.

Ze zdrojů iDnesu chtěly České dráhy a. s. prodat nějaké pozemky kolem domů na Přednádraží v Ostravě. Správa dopravní železniční cesty s. p., to ovšem zamítla s tím, že mají s těmi to pozemky nějaké plány, které nejsou ještě přesně definovány. Takže do doby nežli budou vědět, co tam vlastně chtějí, to odložili k ledu.

To je fakt, který se stal a je na železnici pochopitelný. Jenže co z toho uměla vykouzlit Markéta Radová na iDnes.cz? No měla perfektního kašpárka k ruce, tak je z toho zase článeček, jak oni tam vše spravují, uklízejí, jak jsou ti nejlepší. Dokonce podle Kumara Vishwanathana si tam udělali mladí „indiáni“ brigádu a vysbírali všechny cihly, co se válely po okolí. Podle něj tam už žádnou cihlu nenajdete. To je mi novinka. Všichni žijeme mezi cihlami, ale máme z nich zdi. Oni ne… Oni je válejí po okolí a za potlesku ochranářů je sbírají, jako někde v ZOO. Asi potřebovali zazdít díry, tam kde kdysi byla okna, abych jim do zříceniny domu netáhlo.

Dokonce o víkendu vyklidili půdy a sklepy od odpadků. No je všude běžné, že půdy a sklepy slouží jako popelnice, že ano. Tak ona zima je mírná, ale přes noc jdou teploty dost nízko k nule a něčím topit musejí. Pak se i odpadky všeho druhu na vyhřátí polorozbořeného domu, kde musí fičet, hodí. A co na to ovzduší?

Takže co se vlastně na Přednádraží stalo? Nic. Jen bylo třeba oprášit kašpárka Kumara, aby byl zase vidět. Radová se udělala při psaní článku nebo pohledu na to, jak oni umí uklízet svinstvo, které si sami pod sebe nadělali. Všichni jsou spokojeni. Kde by bez nich byli, neměli by co psát, co fotit, filmovat. Vždyť samy média a „indiánští“ ochranáři udělali s Přednádraží přímo Indiánskou rezervaci. Všichni se jezdí dívat na exoty a fotit je.

Divím se, že podnikavému Indovi ze Vzájemného soužití, nedošlo ještě jedno. Udělat při vchodu do lokality vrátnici. U toho pokladu a vybírat vstupné. Stejně to tam obývají nelegálně a zadarmo, tak to by snad už Roztočilovi (majitel domů) nevadilo, že by si i vydělali. Hezky poplatek za vstup, za focení, za pózování, za předvádění úklidu, za křik, za hádky, za bitky… Prostě takový zábavný park, po vzoru Šiklova mlýnu, nebo Boskovického westernového městečka.