Asi zklamu svou odpovědí, ale pro mne nic nového a zásadního prezident Ruské federace ve svém projevu nesdělil, jelikož pravidelně sleduji celosvětové dění a ve svém projevu potvrdil pozice Ruska, které jsou za jeho éry neměnné. Vladimir Putin navrátil Rusku pozici globální mocnosti, která získává své spojence v rámci přátelského prostředí a dialogu, proto je možné, že Rusko má velmi kvalitní vztahy s Čínou, Indií, Brazílií a Jihoafrickou republikou a dalšími zeměmi jako například s Iránem.
Ovšem pro českou populaci, která je ovlivňována převážně šířenou propagandou z médií hlavního proudu, kdy v čele propagandistického hnutí lži stojí Česká televize je nutno zdůraznit na určité rozměry projevu Vladimira Putina: Pokud jeho vystoupení zhodnotíme z pozice osobní suverenity jeho osoby, tak ve srovnání s politiky Evropské unie a samotným B. H. Obamou vždy působí sebejistě, kdy ví, o čem mluví, působí dojmem, že se jedná o jeho projev, ač určitě i mu pomáhají poradci. Ovšem třeba u Obamy je možno soudit, že je jen „paňácou,“ která dovykládá myšlenky svého pána.
Není překvapením, že Vladimir Putin odsoudil ukrajinský převrat řízený tajnými službami ze Západu, ač druhým dech dodal, že ukrajinský lid je bratrským a vždy mu Rusko pomůže. Trefně podotknul, že sankce vůči Rusku nesouvisejí se situací na Ukrajině. To všichni příčetní vědí, že za situaci na Ukrajině jsou odpovědny převážně země NATO. Tak jako sankce nesouvisí s přáním obyvatel Krymu vrátit se do náruče Ruska, jelikož Krym byl vždy ruským a je vůbec kolébkou ruské státnosti. Trefně pak přirovnal prezident Krym k Chrámové hoře Ruska. Mohu s Putinem souhlasit, že sankce mají jen a jediný důvod. A tím je zadržovací politika Ruska, jelikož v USA mají určité kruhy paniku z toho, že by Rusko mohlo převít roli globálního lídra.
V neposlední řadě prezident Ruska upozornil, že nikdy v historii nevedla žádná vyjednávací pozice síly vůči Rusku k ničemu zdárnému a lze jen kvitovat, že se vyjádřil: „Rusko se nehodlá zúčastnit závodů ve zbrojení.“ Jelikož prezident Ruska je si vědom, že právě uzbrojení vedlo k rozložení Sovětského svazu a určitě si je vědom, že v podobné situaci se dnes nacházejí USA, jako SSSR v 80. létech minulého století. Já osobně bych na místě Vladimira Putina připomněl osud Napoleona a Hitlera, jejichž existence byla negativně ovlivněna napadením Ruska či Sovětského svazu a následně došlo k jejich porážce.
Kritikům poměrů v Rusku vmetl do tváře písek, když prohlásil, že chce zaručit ekonomicky aktivním obyvatelům daňovou jistotu, tím že není v plánu zvyšování daní a pokusy o izolaci Ruska zeměmi NATO, EU a USA či jejich spojenců bere jako výzvu k rozvoji národního hospodářství. Ono Rusko tlačeno do kouta, se vždy sjednotí a dokáže překvapit svou efektivitou a inovacemi. Určitě stojí za zmínku prohlášení Vladimira Putina: „Čím aktivněji se občané zapojují do zařizování vlastního života, čím samostatnější jsou z ekonomického i politického hlediska, tím vyšší je i potencionál Ruska.“ To je přesný opak toho, co nám rusofobové tvrdí.
Rusko je dnes lídrem konzervativního smýšlení. Rusko je dnes hrdým národním státem, což je vlastně dnes pojem v Evropské unii, pod diktátem politické korektnosti, zakázaný a až vulgární, kdy šiřitele národní hrdosti by nejraději nová politická třída EU kriminalizovala, eliminovala a věznila. Vladimir Vladimirovič Putin zase jasně prokázal svou intelektuální převahu nad lídry USA a EU, kdy vystupoval jako státník hrdé vlasti a představitel hrdého národa, kdy jeho protivníci, příkladem uveďme třeba nocležníka v Bílém domě Baracka Husseina Obamu či vtipně přezdívaného „kačera“ Donalda Tuska. Ti dva připomínají spíše nekvalitní klauny z pouťových atrakcí.