Ruzyňe není jen o letišti aneb přejmenovávání jen tak neskončí

Pravdoláskařské zrůdičky v čele s Feničem dosáhly jen částečného úspěchu, tím že navzdory všem přejmenovaly letiště v Ruzyni. Ovšem Fenič by si měl uvědomit jednu věc, jeho mise s měněním názvů ještě neskončila. Kde jsou další petice? A další vytipovaná místa na změnu názvu? Přeci mi nechcete namluvit, že Václav Havel byl tak malý, jak vzrůstem vypadal. Jedno letiště je nedostačující.

Kdysi jsem navrhoval, aby se po něm pojmenovalo nějaké město. Navrhoval jsem Zlín, který je zvyklý na pojmenování po osobě. Ovšem asi by mi bylo obyvatel líto, když by po Gottwaldově museli žít v Havlově. Prezident jako prezident, ne? Vztah k lahvi měli prý stejný, a co žen se týče, tak jaký je asi rozdíl mezi Martou a Dášou?

Pak by to ovšem chtělo najít něco monumentálního, co je spojeno i s Havlovým životem. Právdoláskařská fronta je plná kavárenské a žvanící existence spojené s všelijakým uměním a kejklířstvím, proto je povinností, aby tyto kruhy založily Havlovo divadlo. Jenže oni nemají asi čas, protože šaškují tu proti řediteli vinohradského divadla, pak proti ministryni kulturu a hlavní guru z Brna má zase na starosti zjišťovaní, kdo mu ukradl stát.

Proto to zbude na nás, kteří Havla vnímáme jako člověka a nikoliv jako boha, myslitele, ale jako smrtelníka, který žil. Chyboval, ale byl. Tak pokud by měl já navrhnout nějaké místo, které by mělo nosit jeho jméno, tak bych vycházel z analogie jeho života a vztahu k místu.

Tradice byla založena kašpárkem Feničem. Pojmenoval letiště, ač sám Havel létání neměl rád. Proto místo, které mám na mysli je vhodné. Z Ruzyně se nejen odlétá, na Ruzyni se i sedí. Věznice Václava Havla Praha – Prison Vaclav Havel Prague.

Petici můžete podepsat zde.