Ortel, Kabát & Karel Gott

Včera nás na pivu v jedné lidovce zastihla zpráva, že Kabátům nestačilo vysvětlení Těšínského agentury, proč falšoval hlasy ankety Český slavík, a prohlásili, že jsou připraveni cenu pořadateli vrátit s tím, že ji nemají ještě ani z krabic vybalenou. “Kura, cosik je na tom divne,” řekl Ladik a napil se piva. Podrbal se za uchem a pak přišel s tím, že je to jen taková neslaná a nemastná hra.

Karel Gott se Slavíkem za rok 2017 | foto: VIPosobnosti.cz

Ve své myšlence na půllitrem Větva pokračoval: “To kdyby vrátil Slavíka Gott, to by už něco znamenalo.” A pak řekl cosi neuctivého, co nebudu citovat, jelikož to bylo jen mezi námi “synkami z Poruby” a na Karlovi si vážím, kdy Vím, že VlasteneckeNoviny.cz někdy čte.

Když se nad tím zamyslíme, tak je pro pořadatele a havloidní kulturní frontu neřešitelné, co s Ortelem. Kdyby ho nechali vyhrát ve všech kategoriích, jakože to tak vypadá, že je mohl vyhrát všechny. Tedy třeba i zpěvačku roku. Tak by se jim lidé smáli. Protože většina lidí je normálních a dokonce i na textech Orlíku by nic vadného nespatřila, takže takový Ortel je jen slabý čajíček tehdejšího Landy a Matáska.

Oni raději tu anketu zfalšovali. Z vyhlašování udělali frašku, kdy už při vyhlašování bylo jasné, že výsledky ankety nejsou pro moderující utajeny, jinak by asi brněnský kašpar Matonoha jen tak nesehnal hábit tibetského hajzděka.

A lidi se jim smějí zase. A smát se budou ještě více. Generální partner Mattoni zvažuje, zda nepošle Těšínského s jeho agenturu do háje. Kabáti nevybalili Slavíka z krabice a jsou připraveni jej vrátit. A Karel Gott, ten Karel, který jich má na desítky by mohl jednoho oželet na oltář pravdy.

Pane Karle, pan Těšínský je sice Váš známý, ale toto gesto by se zapsalo do dějin, na věky. Co na to znalkyně prostředí VIP paní Alena Hájkova bylo by to vůbec možné? “Já bych stejně, jako pan Gott vyčkala. Pokud by se prokázalo, že jiný interpret opravdu dostal více hlasů, než on, bylo by to z jeho strany správné rozhodnutí. Jak znám pana Gotta, nemá zapotřebí být urputně první, stejně jako Pepa Vojtek a Kabáti. Nikdy si o nic sám neříkal. Jeho letitá kariéra, oblíbenost i respekt vůči němu mluví za vše. Spíš by mě zajímalo, jestli by se k takovému gestu odhodlala Lucie Bílá,” odpověděla majitelka společenské agentury a webového magazínu VIPosobnosti.cz paní Alena Hájková.