Národní demokracie není vlastenecká strana, ale slušně řečeno jen národovecká

Trocha minulosti. Novodobá Národní demokracie (ND) pod vedením Adama Benjamina Bartoše vznikla praoubkovským způsobem. Tedy na základech již registrované strany, tak jako LEV 21. 

Adam Bartoš

Adam Bartoš

Nikdo z národních demokratů nemusel sbírat podpisy pod petici na registraci strany. Přejmenovali českou stranu Právo a Spravedlnost (PaS). Že o tom nevíte? O existenci PaS, také skoro nikdo nevěděl.

Pohnutky při založení ND mohly být dobré, jelikož se kolem tohoto staronového projektu sešly různé osobnosti, které dávaly naději, že by politické spektrum mohla rozšířit strana sice radikální, ale ne až tak extremistická.

Vývoj ovšem ukázal, že se národní demokraté spíše vydali směrem extremistickým: Výzva členům DSSS k převlečení kabátu a podpora zakládání domobran, atd. atd.

Rezignace na změnu; Volání po revoluci

Národní demokraté rezignovali na možnost změny stavu společnosti v rámci stávajícího systému, kdy systém tvoří lidé. Pokud špatní lidé tvoří systém, tak to není špatný systém, ale systém tvořen špatnými lidmi.

ND ovšem nechce vyměnit špatné lidi za dobré, ale rovnou změnit systém a to se již dá za radikalismus nazvat, tak jako svolání demonstrace před byt premiéra Sobotky. Ač Slávka miluji jako osinu v zadku, tak takové demonstrace pokládám v demokratickém systému minimálně za nechutné.

Vlastenec není nacionalista

Národní demokracie se snaží škodit vlastenectví tím, že sama sebe za vlasteneckou pokládá, ač používala heslo ve smyslu: Ani vpravo, ani vlevo, ale pro národ. To z vlastenectvím nemá nic společného.

Je pravdou, že vlastenci mohou být nalevo i napravo politického spektra, ale vždy jsou vedení ideologií, ne však jen národní identitou. To je slušně řečeno národovectví, nebo přímo nacionalismus. Nacionalismus a vlastenectví, nejsou jedno a totéž. Tak jako holinky nejsou hodinky.

Vlast tvoří různé národy a etnika

Vlastenec má rád svou vlast a brání jí, kdy ví, že vlast je tvořena těmi národy a etniky, které danou vlast za svou pokládají. Národovec, nacionalista si přivlastňuje určité území jen pro svůj národ.

Český národ je umělý, jelikož obyvatelstvo korun českých bylo vždy tvořeno vějířem národností a etnik. Proto v rétorice ND něco nevoní, možná až páchne.

Izolace ND

Pokud Národní demokracie tvrdí, že je stranou vlasteneckou, tak je to otevřená lež, jelikož se právě chová protivlastenecky a čistě národovecky. O tom vypovídá i politická izolovanost ND.

DSSS si byla schopná najít koaliční partnery (LEV 21), tak jako i Úsvit národní koalice s BPI. Při posledním dění to vypadá, že snad i SPD Tomia Okamury nechce tak nějak být po boku ND viděna. A to už něco znamená. Být jediní neznamená být nejlepší, spíše asi naopak.