40. týden dal: Demokracie po Španělsku – Zákaz katalánského referenda; Zemanovi popularitu zvyšují samotní havloidé; A zase ty volby

Dnes jsme se o dramaturgii podělili. Na téma zakázaného referenda ve Španělsku nám odpoví pan Velička v rámci mých otázek. Téma Zemanovy popularity je otázka přímo našeho posluchače, kterou nám do studia poslal na mail info@alfalibera.cz, kdy Alfa libera je vydavatelem skupiny serverů bez politické korektnosti! A třetí téma si Radek Velička zvolil sám a to jsou nadcházející doplňovací volby do Senátu a komunální volby.

40-týden-dal

Radek Velička pro www.svobodny-vysilac.cz

V rámci neudržitelnosti stavu v Evropské unii přestaly existovat základní svobody. Dnešní svět dělá z lidí jen otroky, kteří nesmí rozhodovat o své budoucnosti v rámci základního lidského práva a to v rámci demokratických principů volbami či referendy. Skotové se chtěli vyslovit v referendu k otázce vyhlášení nezávislosti na Spojeném království, tak jim to Britové sice umožnili, ale referendum zfalšovali. Podmínky skotské referenda připomínaly severokorejské volby. Ve Španělsku na to jsou trochu jinak, tak Kataláncům referendum nepřímo zakázali. Referendum se mělo uskutečnit začátkem listopadu, ale vláda v Madridu napadla vypsání katalánského referenda u Ústavního soudu, který nemá žádnou lhůtu, aby se k podání vyjádřil. Tudíž se nemusí vyjádřit nikdy.

„Pane Veličko, co říkáte na různé průzkumy popularity a důvěryhodnosti politiků? Když jsem zjistil, že Andrej Babiš je nejdůvěryhodnějším politikem, tak jsem málem šel do mdlob,“ ptá se posluchač, který svou otázku ještě doplnil: „Jak si vysvětlujete, že roste popularita prezidenta Zemana, když podle různých hlasů je to přeci ten největší škůdce?“ Uzavřel otázku posluchač Svobodného vysílače CS.

A nakonec se Radek Velička vyjádří k volbám, které se uskuteční v pátek a v sobotu. Ve volbách si třetina voličů v doplňovacích volbách zvolí senátory a všichni si zvolíme své zastupitele v rámci obcí, měst a statutárních měst. Nedostanete radu koho volit, ale spíše koho nevolit a voličům, kteří si myslí, že nemají koho volit, bude poskytnuta rada, jak se rozhodnout.

Pro Svobodný vysílač CS | Premiéra ve vysílání Svobodného vysílače dne 6. 10. 2014 v 15:00