Martin Pecina – Celoživotní „NESTRANÍK“

Měl jsem možnost si vyměnit pár e-mailů s panem poslancem Ing. Martinem Pecinou, MBA, tak mne jeho osoba trošku zaujala a začal jsem více zjišťovat, co je to vlastně za člověka. Kde se vzal ve veřejném životě, jak se z něj stal ministr vnitra v nestranické vládě odborníků, když stranickost je tak zjevná: Nyní ČSSD a kdysi ODS? Kdo to je Martin Pecina a kde se vzal, ptám se ještě jednou a pokusím se i sám si odpovědět.


Martin Pecina vystudoval strojní fakultu Vysoké školy Báňské v Ostravě, pak nějaký čas pracoval jako programátor a byl taky manažerem Hutního projektu ve Frýdku-Místku. Ve věku dvaceti šesti let vstoupil do ODS, to je rok 1994. To patrně už začal po očku koukat po kariéře ve státní sféře nebo politice, aby z ODS přímo přestoupil do ČSSD a to v roce 2000. Považme, k jaké změně se rozhodl a kdy se pro tuto změnu rozhodl. Martin Pecina v roce 1994 vstoupil do strany vládní a v roce 2000 přestoupil do strany vládní. Není lepší ukázky touhy po moci!

Dále, vlastně dneska k soudruhovi, když je u socialistů, Pecinovi: Ještě stihl být v dozorčí radě ČEZu, předsedou komise pro privatizaci Vítkovice Steel, náměstkem ministra průmyslu a obchodu, předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ministrem vnitra a nakonec oceněný Ropákem roku 2004.

Pan Pecina je opravdu vtipný a veselý klaun, jelikož některé kroky, které činí, tak jimi dokáže opravdu rozveselit. Jako ministr vnitra na pozici prvního náměstka dosadí policistu, po vzoru svých předchůdců, kteří “kachlíkárnu” obývali před rokem 1989. Jen pro podtržení tohoto gesta, že se on osobně vrací do totality: Ten hezký a krásný náměstek chtěl být příslušníkem II. Správy Sboru národní bezpečnosti – Státní bezpečnost. No a pro ostřejší vykreslení vnímání politiky Martinem Pecinou, za členství v SSM se nestydí, to je normální, “byli jsme tam všichni”, říká on sám osobně v rozhovoru pro Týden.cz a hned se paradoxně omlouvá za členství v ODS, které označuje za mladickou nerozvážnost. Já bych spíše veškerá jeho stranická členství nazval: Touha po moci!

A vůbec nejkrásnější vykreslení osobnosti pana Peciny je e-mailová komunikace mezi ním a mou osobou. Vyzval jsem celý poslanecký klub ČSSD k demisi. Vím, že to nikdy neudělají, ale bylo jen píchnutí do vosího hnízda. Na e-mail od občana na oficiální e-mailovou adresu, kterou mají všichni poslanci uvedenou na stránkách Poslanecké sněmovny, odpověděl jen Martin Pecina a Zdeněk Škromach mi odpověděl na Facebooku. Ale co mi pan inženýr Pecina odpověděl? Teď cituji: “Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se každé ráno nepozvracíte při holení.” Hezká odpověď od poslance, který je z našich daní živ. Má zpětná reakce byla: “Jinak hezký názor od člověka, který je živ z mých daní, trošku pokory soudruhu.” No a psavec Pecina odpověděl: “Urážky Vám jdou výborně.”

No abych závěrem konstatoval, soudruh Pecina se tak dlouho hledal, až se našel. Jen si myslím, že to jeho hledání bylo moc dlouhé, že za chvíli ani v soc. dem. s ním spokojení nebudou, protože se takových krasavců jako je Martin Pecina, zbavují, viz Paroubek. Takže si bude muset Martin Pecina hledat třetí stranu a čtvrtou ideologii, jen štěstí že DS se podařilo zakázat, tam ještě Martínek nebyl.