Marine Le Pen takticky vytáhla eso z rukávu po úspěšném prvním kole volby

Jsem gaullistka nepřímo uvedla Marine Le Pen ve svém projevu v rámci tiskové kampaně po skončeném prvním kole prezidentských voleb. A tím vytáhla vysokou kartu z rukávu. Je to eso.

Marine Le Pen


Ve svém projevu odkázal na odkaz generála a prezidenta Francie, prezidenta osvoboditele a prezidenta vlastence Charlese de Gaulle. Tím jasně vzkázala vše gaullistům mimo Národní frontu, že je pro ně jedinou volitelnou kandidátkou. A Republikánská strana má ves svých řadách silné křídlo neogaullistů, kteří se k odkazu jejich nejslavnějšího prezidenta otevřeně hlásí. Otevřela tzv. Alianci patriotů.

Naše noviny o Marine Le Pen informovaly vždy jako o gaullistce. Pro nás to není překvapení, ovšem pro bruselské elity a naše české havloidní jelita to musí být šok. Jelikož právě Charlese de Gaulle byl jedním z největších francouzských sjednotitelů, která jasně vzkázal Spojeným státům, že Francie nebude jejich satelitem a jeho země opustila vojenskou misi Severoatlantické aliance. Jako jaderná mocnost se zámořskými územími je Francie stále světovou mocností.

Odchod Francie z Evropské unie znamená jasný a okamžitý konec a pád EU. Rozpad Bruselské říše by byl okamžitý, jelikož by to byl vzkaz, že ani politicky nemohou Američané okupovat Evropu prostřednictvím Německa, které ze všech zemí EU si dělá své protektoráty. “Nekandiduji na prezidentku EU, ale Francie,” prohlásila Marine Le Pen, když chtěla ze studia modrý hadr posetý hvězdami, kde se natáčelo její vystoupení před volbami.