Lži o neplatnosti? Referendum a hranice nutná pro jeho závaznost

Bruselská propaganda si nezadá s ničím, tedy ze žádnou jinou propagandou. Využívá pravdu jako lež, lež jako pravdu a manipulaci jako systémový prostředek moci. Co se týče referend tak snad ještě více to platí.

Viktor Orbán | foto: femina.hu

Viktor Orbán | foto: femina.hu

Většina států, kterých má zákon o referendu, či má referendum v ústavě, či jej řeší speciálními ústavními zákony o referendu, dává do těchto úprav nutnou voličskou účast k tomu, aby bylo referendum právně závazné. Proč? Je to ochrana vládní politiky proti referendům, tedy proti vůli lidu. V Maďarsku tato ochrana byla „vypnuta“ tím, že referendum vyhlásila vláda.

Proto, když je tato účast na referendu nižší než stanovená povinná účast, parlamentní volby to neznají, tak se vyhlásí, že výsledek daného referenda je nezávazný. Neplatnost je něco jiného, to by musel vyjádřit soud dané země, že bylo provedeno v rozporu se zákonem.

To se například včera (1. 10. 2016) v Maďarsku nestalo. Tam byla jen účast pod 50 %, což znamená pro vládu Viktora Orbána, že nemusí respektovat výsledky referenda. Ovšem to nikde Maďaři nemají, v platné legislativě, že má vláda zakázáno respektovat výsledky referenda, u kterého účast nepřekročí nutné minimum účastí pro legislativní závaznost.

Takže lháři a probruselší tlampači: Maďarů je cca 10 miliónů, referenda se zúčastnilo asi 42 % oprávněných voličů, proti protimigrační politice Viktora Orbána se vyjádřilo jen 168 tisíc Maďarů. V referendu podpořilo Orbána 95 % voličů.

Nyní sečteme podhrneme fakta, která zaokrouhlíme: 9,830 miliónů Maďarů proti 170 tisícům vlastizrádcům maďarského původu v Maďarsku. Tedy celkem 98,3 % Maďarů nechce ve své zemi přivandrovalce na základě nařízení Bruselské totality.

Tady zase nějaký ocas vrtí psem, když píše a informuje o neúspěchu Orbána a jeho referenda. Tento plebiscit dokázal, že Orbán má pravdu a 98,3 % Maďarů jej podporuje