Kumar stokrát špatně a trapný postup radnice

Tak včera se v Přívoze nic nestalo, jak zní jeden text písně ostravské kapely Buty. Jen si zaúřadoval Kumar a redaktor ČT Televizního studia Ostrava. Vesničan z indické chatrče se svojí trapně komolenou češtinou, aby byl roztomilý a šibalským úsměvem odpovídal na otázky redaktora, které mu sám snad předepsal, protože jim ihned porozuměl, ač jeho projev byl bez logiky a postrádal jakoukoliv argumentaci. Spíše připomínal lkaní staré hysterické báby. A redaktorovi to bylo taky jedno, jak odpovídá. Nechal mužíčka vyzpovídat, jelikož dostal takové zadání.

O co vlastně včera šlo? O nic, ale ČT z toho udělala zase mediální bublinu, jak to umí snad jen ona. Pisálci všech deníků u nás mohou jen tiše závidět, jak ČT rostou v líhni velbloudů, velbloudi z komárů. A hlavně bylo nutno připomenout, že Kumar existuje a že je ten nejhodnější na celém širém světě a pod sluncem. Dále pak, že centrální obvod jsou největší zlořádi, jelikož stále chtějí, aby se lidé z Přednádraží vystěhovali.

K výše uvedenému stačilo redaktorskému a studiu jediné. Našlo se pár odvážných zaměstnanců Technických služeb, kteří na domy, které drží po kupě jen silou vůle, natloukli cedule s nápisem: Vstup zakázán a přes otvory do domů, natáhli bezpečností červenobílé pásky, aby se nikdo nezranil. Co se týče nejslavnějšího domu v České republice: Přednádraží 8, kde stále žijí a odmítají odejít, tak tam přitloukli raději jen ceduli, která zmizela jako v černé díře i s hřebíky v rekordním čase.

Tak toto nic stačilo ČT, aby vytáhli ze skříně bojovníka Kumara, nafoukli si jej, dobili mu baterky a nechali jej kvokat 15 minut do kamery.

Stále se divím radnici Moravské Ostravy a Přívozu, že nechají sebou tak vláčet, mávat, kývat a stále se nechávají pomlouvat, že za stav Přednádraží může radnice. Je pravda, že zmetek a šmejd v jedné osobě, Kumar byl i s jeho sdružením vypoklonkován, z prostor města, kde byl v nájmu, ovšem toto je spíše dětinský krok.

Jak to že ještě Kumar není žalován, jak slibovali? Jak to, že přednádraží není vylidněno, jak slibovali? Jak to, že domy stojí, když mohou nařídit zbourání? Navíc soud ještě nerozhodl, tam to taky někdo uklidil o exekučním vystěhování, nebo radnice nestihla ještě opravit žalobu po více než dvou měsících?

Těmito kroky dávají Kumarovi šanci se jen zviditelňovat, který chce dárcovské peníze investovat do jednoho domu, který je neobyvatelný, má být opuštěn a stržen, tak aby tam obyvatelé přežili zimu. Zima měla být právě spojencem radnice. Lidé jsou tam bez nájemní smlouvy, to je Roztočilovi jedno. Ale není to náhodou chráněný zájem? Tak kde je Policie, aby sjednala pořádek? Jako vždy zalezlá, aby se provokativně vybila na svých chlebodárcích a další parazity chránila.