Chomutovské momentky – čtvrtek 11. října 2012

Je čtvrtek a zítra začínají volby, záleží jen na voličích, jak se popasují se společenskou situací, která vládne, nejen na Chomutovsku, ale všude. Nabídka kandidátů na senátora je na Chomutovsku široká, jeden slibuje to a druhý zase něco jiného. Severočeši třeba kuriózně slibují, že to co ostatní v politice rozkrádají, že oni budou rozdávat. Nepíšou už komu. Takže asi sobě. To je ovšem jedno a totéž. Hnutí Pro kraj zase slibuje, že se už nebojí nekrást.

Ale to co obyvatele opravdu tlačí, řeší snad pouze jeden kandidát. MUDr. Jiří Binter, známý místní lékař nabízí léčbu pro Chomutovsko. S jeho programem musí souhlasit snad průřez z celé společnosti. Důležité je pro něj bezpečnost, aby se lidé nebáli po setmění vyjít na ulici, aby nebyli přepadávání, a když už policie bude útočníky řešit, aby se nebála, že bude nařčena z rasismu.

Je zásadně proti zneužívání sociálních dávek osobami práce se štítící, které o práci neslyšeli ani z vyprávění svých předků, jelikož jejich jazyk toto slovo vůbec nezná. Je pro úzké provázání kontroly vyplácení sociálních dávek se školní docházkou dětí pobíratelů dávek, kdy k tomu stačí již platná legislativa, jen to chce začít dělat.

Proto jeho léčba Chomutovska je založena na silné dávce antibiotik, aby se vyřešily patologické jevy a slušným, pracujícím a spořádaným občanům se lépe žilo. Ovšem od toho je stát, aby se o tyto postaral a před těmi druhými je bránil. Dnes je to vše zvrácené a naopak.

Zvolením MUDr. Bintera do senátu je prvním krokem, jak tohoto dosáhnou, bude mít pak před sebou těžkou práci. Ovšem on je ten správný bojovník s nemocí, je to přeci lékař. Proto jej v pátek a v sobotu (12. a 13. 10.)přijďte podpořit a dát mu hlas v senátorských volbách. Chomutovsku se to určitě vyplatí.