Americký terorismus a střelba EU do vlastní nohy

Americký terorismus, tak lze vnímat útok na plynovod v Baltském moři. Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin na fóru Ruský energetický týden řekl, že jednotliví účastníci energetického trhu vedou podvratnou činnost a ničí infrastrukturu konkurentů. Narážel tak na teroristický útok na plynovod Severní potok (Nord Stream, pozn. ed.).

Prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin – reprodukovaná fotografie: ria.ru

Putin, Vladimir Vladimirovič se otevřeně vyjádřil o mimořádných událostech na plynovodu Severní potok v Baltském moři: „Není pochyb o tom, že jde o akt mezinárodního terorismu, jde o nejnebezpečnější precedens, konkurenti tak nutí Evropany kupovat energetické zdroje za přemrštěné ceny.“

Dále pak ruský prezident uvedl, že americké tankery se na půli cesty do Evropy otáčely a mířily k těm, kteří platí více peněz. „Rusko dodávky nikdy neodmítlo. A nyní Evropa nazývá Rusko ‚nespolehlivým dodavatelem‘,“ dodal. Což je jasný důkaz, že akt vůči plynovodu byl americký terorismus.

Ruský prezident také uvedl, že Severní potok je možné opravit. Otázkou ale podle něj je ekonomická proveditelnost, zda dodávky po nich budou žádané.

Americký terorismus: Spojené státy jsou světovým sponzorem nacismu, Ukrajina je jejich teroristický projekt a EU dovolí glorifikaci nacistických bestií

EU na cestě do středověku

černá kuchyně

černá kuchyně – ilustrační snímek středověku v kuchyni


“Rusko je připraveno dodávat energetické zdroje do Evropy, včetně současného podzimu-zimy, míč je na jejich straně, uvedl dále ruský prezident Vladimír Vladimirovič s tím, že 300 miliard eur, to je tolik Evropa ztratí kvůli spotovým cenám plynu.”

“Těmto ztrátám bylo možné předejít dlouhodobými smlouvami. Tento způsob obchodu si přitom sama Evropa vnutila a nyní ‘vzdychá’,” dodal.

„Nebudeme dodávat energetické zdroje zemím, které budou omezovat ceny ropy,” uvedl Vladimír V. Putin. Podle ruského prezident Rusko také nemůže za to, že si Evropané, stejně jako ve středověku, dělají zásoby dříví na zimu.

“Rusko by mohlo přesunout ztracený objem tranzitu přes Severní potok do oblasti Černého moře vytvořením uzlu pro dodávky přes Turecký proud,” uvedl dále ruský prezident.

Rusko zatím reagovalo zdrženlivě

Po dnešních informacích, že byl narušen ropovod Družba do Německa, na své severní větvi v Polsku, dávají slova ruského prezidenta smysl. Německo tak může být zcela odříznuto od ruských energovodů. Na tom nejvíce vydělají Spojené státy, které Německo okupují od roku 1945.