Tak nám zabili svobodu paní Müllerová! Včera večer nám ministr zdravotnictví vyhlásil prohibici na tvrdý alkohol, rozuměj na veškeré alkoholické nápoje, které mají obsah etanolu větší jak 20%. K čemu to povede? Účinek bude pouze jeden. Za každý den trvání prohibice bude státní kasa ošizena přibližně o 18 miliónu korun. Tolik totiž občané denně odvedou na spotřební dani za tvrdý alkohol. To vše v situaci, kdy státní kasa má problém daně vybírat.
Nejen státní kasa na tom nebude ztratná, nýbrž i podnikatelé v pohostinství a v maloobchodě, kteří alkohol řádně nakoupili a odvedli nákupem všechny možné daně a nyní mají v alkoholu utopené investice. Co obchodních řetězců se týče, ty to nějak díky svému postavení na trhu unesou. Je to bezprecedentní zásah do podnikatelské svobody.
Ovšem jak jsem vnímal prohibiční zákaz, tak o pálenicích tam nebyla ani zmínka, tudíž můžeme pálit dál, kdo má kvas, sedí na bedýnce se zlatem. Kdo má blízko zahraniční trhy, tak má příležitost obejít zákaz prodeje a daně se odvedou sousedům. Otevírá se ovšem i nečekaná možnost černého trhu, kde se jedovatý alkohol bude vesele prodávat dál a občané jsou stále v ohrožení.
K prvnímu prohibičnímu kroku, zákazu prodeje tvrdého alkoholu se Ladislav Jakl na svém webu ladislavjakl.cz vyjádřil takto: „Ministři potřebovali vykázat nějakou činnost, aby se národ uklidnil, že vláda opravdu bojuje proti otravám. Místo nalezení zdroje a zničení zásob umí jediné. Zakázat milionům lidí panáka na ulici. Plošný zákaz rozlévaného alkoholu u stánků je blbost. 1. Metyl byl i ve zboží z kamenných obchodů. 2. Jen to přesune poptávku po „zaručeně domácích“ samohonkách značky Utrejch. 3. Lidi si na podzim nedají u stánku už ani grog, ani někde na horách. Ukaž státu problém, vymyslí zákaz.“
A to netušil, že si ministr Heger vzal jeho slova „k srdci“ – zakázal prostě vše a plošně. Neschopnost státu je známá, stát jako takový není schopen ochránit své občany a taky by se to od něj nemělo očekávat. Každý by se měl ochránit sám, to je základní svoboda každého jedince, nést za sebe svou odpovědnost. Jen nezdravá společnost se v tomto spoléhá na stát.
Socialisté zavedli kolky, aby byl alkohol více pod dozorem, a je to k ničemu. Neosocialista Heger zavedl prohibici a bude to taky k ničemu. Jakákoliv regulace je jen buzerace státu a stát jsme my, tudíž se dobrovolně z vlastní hlouposti necháme buzerovat a navíc za to ještě platíme, tedy odvádíme daně.