36. týden dal: Československá kašpárkovsko-evropská politika a německý anticikánismus

Minulý týden jsme zažili hodně srandy, co se týče prohlášení premiérů Česka a Slovenska. Jako by byli klonováni, či přepsání přes kopírák. Taky jsou oba socialisté. Jen český Slávek se více směje jako pako a slovenský Robo umí udělat silnější prohlášení. Zatím to ovšem vypadá, že oba nemají kulky, nebo jim byly v rámci evropského vyjednávání o dalších nesmyslných sankcích vůči Rusku, odstraněny. Prvně se velkohubě chvástali, že sankce budou odmítat, ale druhým dechem dodávali, že se ještě vlastně uvidí.

36-týden-dal


Radek Velička pro www.svobodny-vysilac.cz

Robo Fico ovšem zmínil možnost uplatnění veta při hlasování, ale to byl asi jen takový folklór a připomenutí, že tento institut v určitých otázkách v Evropské unii ještě nezakázali. Taky se tím trošku zviditelnil. Nebo chtěl zase zjistit, jaké to bylo, když měl ještě koule.

Slovenský premiér Robert Fico označil nové sankce Evropské unie proti Rusku za nesmyslné a kontraproduktivní a prohlásil: „Mohu je vetovat.“ Takto se kasal po víkendovém summitu a co kvákal včera? Slovenský premiér Robert Fico na tiskové konferenci v Bratislavě prohlásil, že dokud nejsou nové protiruské sankce Evropské unie schváleny, tak on sám bude patřit k těm premiérům, kteří říkají: „Odložte je ve jménu míru!“ Má snad krátkou paměť, že si nepamatuje, co říkal minulý týden?

Po třískání do stolu se pod něj ze strachu schovali

Slávek Sobotka není o mnoho méně lepší bavič, nežli jeho slovenský protějšek, ovšem on je spíše subtilní panenka, která se stále směje, nežli by občas zbytečně bouchal do stolu a pak pod něj strachy, po vzoru Fica, zalez.

„Dříve jsme podpořili sankce proti Rusku ze strany Evropské unie, jež byly zavedeny kvůli ukrajinské krizi, avšak dnes je potřebný jiný přístup,“ řekl po summitu Sobotka. A aby tradičně připomínal chytrou Horákyni, která chodí oblečená – neoblečená dodal: „Toto prohlášení neznamená podporu Ruska, ale starost o ekonomiku zemí Evropské unie.“

Pak ještě slovenský a český premiér udělali ve středu a ve čtvrtek piruetu: „My jsme se na EU obrátili se žádostí vyškrtnout některé body z návrhu sankcí. Chceme do Ruska i nadále exportovat řadu zboží“, řekl Fico. O den dříve na zasedání české vlády premiér Bohuslav Sobotka prohlásil, že dostal od svých kolegů mandát na výhrady k připravovanému návrhu nových sankcí EU proti Rusku.

Jak dopadl Fico, to už víme. A jak dopadl Slávek Sobotka? Zase jako použitá ponožka odhozený někde v louži. “České republice se podařilo prosadit hlavní připomínky k sankcím Evropské unie vůči Rusku za situaci na Ukrajině. České firmy by v případě, že nemohly do Ruska vyvážet, přišly ročně téměř o osm miliard korun,” tomu se podle něj zabránilo, tudíž další sankce bez těchto omezení asi v klidu podpoří.

Za opozici se vyzvracel do médií Schwarzenberg

„Předsedové TOP 09 a ODS Karel Schwarzenberg a Petr Fiala pokládají výroky a postoje předsedy vlády k sankcím EU vůči Ruské federaci za nepřijatelné a Českou republiku poškozující,” oznámily zmíněné strany. “Opoziční strany chtějí mimořádnou schůzi svolat kvůli tomu, aby Sněmovna ochránila důstojnost České republiky a její pověst země, která ctí svobodu, demokracii a mezinárodní právo,” pokračovalo prohlášení opozice.

Právě Schwarzenberg je typický takovými prohlášeními. Je to vlastizrádce, teda pokus se dá mluvit, že tento degenerovaný má nějakou vlast, když je vykřížený po celé Evropě jako nějaká psí pouliční směska. Schwarzenberg se účastnil už jednou mezinárodního zločineckého spiknutí, když se podílel ve spiknutí na jednání o genocidních vraždách Srbů v rámci tzv. humanitárního bombardování Jugoslávie.

Německý anticikánismus

V Německu si všimli, že z Rumunska a Bulharska se jim do země valí velké množství, tzv. vnitroevropských imigrantů, tak politicky korektně označili cikány. Proto navrhují zpřísnění imigrační politiky a možnosti získání sociální podpory pro tyto osoby. Nic na tom, kdo nepracuje, ať nejí. Ovšem pokud by se to dělo třeba v rámci České republiky nebo Slovenska, tak by Němci řvali v první řadě, jací že to jsme rasisti.

Tudíž se dá snad hovořit o německém anticikánismu, který je hezky maskován pod roušku politické korektnosti, avšak opatření je to jasné a zacílení zřejmé: Vyhnat cikány zpět do Rumunska nebo Bulharska, ale hlavně pryč z Německa. Doufejme, že neskočí u nás.